X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protesty w Wenezueli. Ekspert: to czynnik wewnętrzny ośmielił opozycję

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 19:38
- Niektórzy w USA twierdzą, że aż tak zdecydowane poparcie przez Donalda Trumpa protestów w Wenezueli i zapowiedź ewentualnych kroków w tej sprawie, mogą być błędem - przyznał w audycji "Więcej świata" Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w USA. Natomiast Maciej Okraszewski z portalu dzialzagraniczny.pl mówił o wewnętrznym czynniku, który ośmielił tamtejszą opozycję do takich protestów. 
Audio
  • Maciej Okraszewski i Marek Wałkuski o sytuacji w Wenezueli (Więcej świata/Jedynka)
Protesty w Wenezueli
Protesty w WenezueliFoto: PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ

11 miesięcy temu Nicolas Maduro, najbardziej zaufany współpracownik zmarłego przywódcy Wenezueli Hugo Chaveza, wygrał wybory prezydenckie. Gwałtowne protesty przeciwko polityce jego rządu rozpoczęły się 12 lutego od demonstracji młodzieży akademickiej i szkolnej w Caracas, rozszerzyły się na inne miasta i przybrały gwałtowny charakter. Demonstranci protestują m.in. przeciwko nadmiernym kosztom polityki socjalnej rządu i wspieraniu przez Wenezuelę słabych gospodarek Kuby i kilku innych zaprzyjaźnionych krajów regionu rządzonych przez lewicę.

O protestach w Wnezueli mówili w audycji "Więcej świata" Maciej Okraszewski z portalu działzagraniczny.pl oraz Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w USA. - Na 23 stycznia przypadała 61. rocznica obalenia dyktatury w Wenezueli w bardzo podobnych okolicznościach. Również na pewno to, że Donald Trump bardzo jasno wyraża swoje wrogie opinie w stosunku do Nicolasa Maduro, ośmieliło opozycję do protestów. Ale najważniejszym czynnikiem jest ten wewnętrzny - komentował Okraszewski.

O nastrojach w Waszyngtonie mówił natomiast Marek Wałkuski. - Decyzja prezydenta Trumpa o wsparciu przewrotu w Wenezueli budzi kontrowersje. Nikt nie ma wątpliwości, że to, co dzieje się w tym kraju jest nie do zaakceptowania. Natomiast są głosy, że aż tak zdecydowane poparcie i ewentualne kroki w tej sprawie mogą być błędem - przekonywał korespondent Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: Maciej Okraszewski (dzialzagraniczny.pl), Marek Wałkuski (Polskie Radio)

Data emisji: 25.01.2019

Godzina emisji: 18.13

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa lata Donalda Trumpa. Jak wygląda sojusz Polski z USA za jego rządów?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 19:33
Mija połowa kadencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. W relacjach polsko-amerykańskich był to okres bliskiej współpracy politycznej oraz zacieśnienia relacji obronnych. W stosunkach dyplomatycznych Warszawy z Waszyngtonem pojawił się także zgrzyt, jakim był spór o ustawę o IPN. 
rozwiń zwiń