X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konferencja bliskowschodnia. "My dajemy scenę a aktorzy przyjeżdżają"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 19:35
- Jeżeli spojrzymy z polskiej strony to my dajemy scenę a aktorzy przyjeżdżają - mówił o konferencji bliskowschodniej na antenie radiowej Jedynki Michał Żakowski (Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia). 
Audio
  • Michał Żakowski zaznaczył, że w Izraelu trwa kampania wyborcza i słowa premiera Netanjahu trzeba rozumieć w tym kontekście (Jedynka/Więcej świata)
Panorama Teheranu
Panorama TeheranuFoto: Shutterstock

13-14 lutego w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w mieście stopień alarmowy ALFA oraz BRAVO-CRP. Przywrócono też kontrolę graniczną.

Do stolicy naszego kraju przyjadą m.in. amerykański wiceprezydent Mike Pence i sekretarz stanu Mike Pompeo. Skłania to do rozważenia kwestii stosunków Polski i Stanów Zjednoczonych - jednego z najważniejszych polskich sojuszników.

- Jeżeli spojrzymy z polskiej strony to my dajemy scenę a aktorzy przyjeżdżają. Przyjeżdżają Amerykanie, przyjeżdżają Saudowie, Izraelczycy w osobie premiera Benjamina Netanjahu, który przyjeżdża przed wyborami. To też jest bardzo ważne, dlatego warto też słuchać jego wypowiedzi i je analizować w kontekście tego, co go czeka w ciągu najbliższych dwóch miesięcy a mianowicie bardzo ciężka walka w swoim kraju - podkreślił Michał Żakowski. - Na to co mówił wczoraj Netanjahu, że trzeba Iran powstrzymywać i nie pozwolić rozprzestrzeniać swojej siły na Bliskim Wschodzie, musimy spojrzeć  z perspektywy własnego podwórka - dodał.

- Przyjedzie Mike Pence, wiceprezydent, ale co ważne, będą też doradcy, zięć Trumpa, Jared Kushner, którego plan pokojowy dla Palestyny Donald Trump nazwał "dealem stulecia" - zaznaczył dziennikarz Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawiano również o kolejnych protestach "Żółtych kamizelek" we Francji oraz o zakupie wyrzutni rakietowych "Homar" przez Polskę.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Dr Marcin Darmas (Uniwersytet Warszawski), Michał Żakowski (Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 18.14

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak