X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: gotowość wojsk NATO i ich wyposażenie mają duże znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 18:16
- Amerykanie zwracają uwagę, że nie tylko wskaźniki finansowe mają znaczenie, ale także gotowość sił zbrojnych NATO, ich wyposażenie - powiedział Marek Świerczyński, starszy analityk ds. bezpieczeństwa z Polityka Insight.
Audio
  • Ekspert: gotowość wojsk NATO ma duże znaczenie (Więcej świata/Jedynka)
Szef NATO, Jens Stoltenberg
Szef NATO, Jens StoltenbergFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Sekretarz generalny NATO przyleci 2 kwietnia do Waszyngtonu w związku z przygotowaniami do 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jens Stoltenberg spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Natomiast w środę i czwartek, również w Waszyngtonie, szef Sojuszu będzie przewodniczył spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich. Poinformował też, że NATO przekaże ponad 260 milionów dolarów na budowę bazy sprzętu dla amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce. Magazyn ma powstać w Powidzu.

- Powidz staje się dla Amerykanów hubem, centrum ich aktywności logistycznej w Polsce. Ta inwestycja występuje pod parasolem NATO, a już dwa lata temu w Powidzu zaczęły się prace pod tym kątem. Na prezydenta Trumpa dobrze działają liczby, dlatego powtórzenie, że Sojusz dołoży 260 mln dolarów do inwestycji amerykańskiej armii, będzie miało pozytywny wydźwięk - powiedział Marek Świerczyński.

Gość audycji dodał, że najważniejszą kwestią podczas spotkania szefów MSZ będzie "dzielenie obciążeń i spełniania tego minimum wydatków obronnych". - Jest również cała masa innych, konkretnych tematów, ale wydatki obronne będą dominować w przekazach medialnych. Amerykanie zwracają uwagę, że nie tylko wskaźniki finansowe mają znaczenie, ale także gotowość sił zbrojnych, ich wyposażenie - stwierdził analityk. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której również była mowa o wyborach w Turcji oraz możliwości tzw. twardego Brexitu.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Marek Świerczyński (Polityka Insight)Adam Dąbrowski (Polskie Radio), Karol Wasilewski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 17.30

dn/IAR/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: po 2014 roku NATO błyskawicznie musiało zmienić swoje nastawienie do świata

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 18:16
- Pięć lat temu świat zmienił się diametralnie. Po agresji Rosji na Ukrainie, NATO błyskawicznie musiało zmienić swoje nastawienie do świata - powiedział Marek Świerczyński szef działu bezpieczeństwa "Polityka Insight".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olaf Osica: nawet w USA na początku nie było zgody na rozszerzenie NATO

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 19:59
- Na szczęście efektywne okazało się wiele lat konsekwentnego tłumaczenia, prób docierania do różnych osób – mówił gość Jedynki, dr Olaf Osica dyrektor do spraw międzynarodowych Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycja powstanie w bazie dla amerykańskiej armii w Powidzu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 15:14
Jak informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka, sekretarz generalny NATO potwierdził, że Sojusz przeznaczy 260 mln dolarów na budowę magazynu dla wojsk USA w Polsce.
rozwiń zwiń