X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z uroczyska Kuropaty zniknęły krzyże. "To nie wina Rosji"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 18:29
- Choć sytuacja z usuwaniem krzyży w uroczysku Kuropaty jest specyficzna, nie wiązałbym jej z Rosją - stwierdził na anetnie Jedynki Leszek Szerepka, były ambasador Polski na Białorusi.
Audio
  • Leszek Szerepka o akcji usuwania krzyży na uroczysku Kuropaty (Więcej świata/Jedynka)
Kuropaty
KuropatyFoto: Archiwum prywatne

W uroczysku Kuropaty na obrzeżach stolicy Białorusi, Mińska trwa stawianie ogrodzenia. Wczoraj na polecenie władz usunięto tam kilkadziesiąt krzyży upamiętniających tysiące ofiar represji stalinowskich. Warto dodać, że nie objęła krzyży polskich stojących w centrum cmentarzyska i upamiętniających naszych rodaków pomordowanych przez NKWD.

Aleksandr Łukaszenka zapowiadał tę akcję już 1 marca podczas corocznego spotkania z dziennikarzami. Mówił wówczas, "że nie może być tak, że jakaś grupa ludzi stawiają sobie krzyże, gdzie chce, bez konsultacji z władzami". Zdradził też, że te krzyże będą usunięte - powiedział Leszek Szerepka.

Gość Jedynki dodał, że nie widzi w tej akcji związków z Rosją. - Czytałem kilka opinii analityków białoruskich i oni wiążą to z sytuacją wewnętrzną w kraju, czyli ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Prezydent chciałby dokonać "oczyszczenia pola" przed wyborami. To specyficzna sytuacja, chociaż dla większości Białorusinów nie jest to ważna kwestia- dodał Leszek Szerepka.

Gościem audycji był również Piotr Podemski, który mówił o sytuacji we Włoszech.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Leszek Szerepka (były ambasador Polski na Białorusi), Piotr Podemski (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 17.30

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak