X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: bezpieczeństwo Europy formułą dialogu Francji z Polską

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 19:22
- Francja szuka formuły porozumienia i dialogu z Polską i wydaje się, że będzie to temat obronności i konstrukcji bezpieczeństwa w Europie - powiedział w radiowej Jedynce Wojciech Przybylski z Visegrad Insight. 
Audio
  • Ekspert: bezpieczeństwo Europy formułą dialogu Francji z Polską (Więcej świata/Jedynka)
Jacek Czaputowicz i szef francuskiego MSZ Jean-Yves Le Drian
Jacek Czaputowicz i szef francuskiego MSZ Jean-Yves Le DrianFoto: PAP/EPA/JAKUB GAVLAK

Po spotkaniu w czwartek w Bratysławie ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) oraz Francji szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powiedział, że V4 ma wizję konkurencyjnej Europy, a Francja - protekcjonistycznej. 

- Szef polskiego MSZ kierował się do polskiego odbiorcy, podkreślając nasze różnice zdań z Francją, zwłaszcza ws. pracowników delegowanych. Z kolei szef francuskiego MSZ zwracał się do swoich wyborców i w tym ogólnym komunikacie zwrócił uwagę, że dla Francji kraje Grupy Wyszehradzkiej są w pewien sposób ważne i jego kraj musi orientować się na nowe partnerstwa - powiedział Wojciech Przybylski. 

Gość audycji dodał, że "Francja szuka formuły porozumienia i dialogu z Polską." - Wydaje się, że będzie to temat obronności i konstrukcji bezpieczeństwa w Europie - mówił.

Więcej w całej audycji, w której również była mowa o podejrzeniach o ingerencję Rosji w amerykańskie wybory oraz o samobójstwie byłego prezydenta Peru.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Magdalena Skajewska

Goście: Michał Żakowski (Polskie Radio), Bartłomiej Znojek (PISM) oraz Wojciech Przybylski (Visegrad Insight)

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 17.27

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: domagamy się od Izraela wycofania ze słów dot. antysemityzmu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 14:35
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział w Brukseli, że Polska domaga się od władz Izraela wycofania ze słów dotyczących antysemityzmu Polaków. Chodzi o wczorajszy komentarz pełniącego obowiązki szefa izraelskiego MSZ-tu Israela Kaca, który powiedział on, że "wielu Polaków współpracowało z nazistami" i że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: świat zachodni zawdzięcza NATO dziesięciolecia dobrobytu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 08:30
Jacek Czaputowicz uważa, że spotkanie szefów MSZ Paktu Północnoatlantyckiego w Waszyngtonie potwierdziło ważną rolę NATO. W wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych podkreślił, że inwestowanie w Sojusz Północnoatlantycki to inwestycja w bezpieczeństwo. 
rozwiń zwiń