X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Georgette Mosbacher: jesteśmy blisko włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego i dotrzemy do celu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 17:29
– Zwracam się do wszystkich Polaków, by aplikowali o wizy, abyśmy mogli obniżyć wskaźnik odmów wizowych do poziomu poniżej trzech procent. Moim celem jest, by udało się to osiągnąć do końca września – powiedziała w rozmowie z Magdaleną Skajewską Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Audio
  • Georgette Mosbacher o Programie Ruchu Bezwizowego, obecności amerykańskich wojsk w Polsce i o zaproszeniu Donalda Trumpa do Polski (Więcej świata/Jedynka)

Amerykański Program Ruchu Bezwizowego cieszy się wśród Polaków ogromnym zainteresowaniem. W tym tygodniu amerykańska ambasada w Polsce rozpoczęła kampanię, która ma pomóc nam dołączyć do tego programu. – By móc zostać włączonym do Programu Ruchu Bezwizowego, trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest przyjęcie określonych umów, dotyczących współpracy w dziedzinie wymiany informacji wywiadowczych. Jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć ten cel. Drugim warunkiem jest obniżenie wskaźnika odmów wizowych poniżej trzech procent. Jesteśmy blisko – mówiła na antenie Jedynki Georgette Mosbacher.

Ambasador USA w Polsce skomentowała także sprawę gazociągu Nord Stream 2. Stany Zjednoczone dość stanowczo wyrażają swoją krytykę pod adresem tego projektu. Pojawiają się również spekulacje na temat możliwości wprowadzenia amerykańskich sankcji w tej sprawie. – Nie wiem nic o żadnych sankcjach, ale mogę powiedzieć, że jesteśmy jednoznacznie przeciwni Nord Stream 2. Nie postrzegamy go jako projektu biznesowego, ale jako narzędzie polityczne. Nie podoba nam się Nord Stream 2 – poinformowała Georgette Mosbacher.

W rozmowie poruszono również temat planów wzmocnienia obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Georgette Mosbacher zapewniała, że Amerykanie skłaniają się ku "trwałej obecności". – Zależy nam na obecności w Polsce, która jest jednym z naszych najważniejszych sojuszników. Polska leży na wschodniej flance NATO i zdajemy sobie z tego sprawę. I dlatego jesteśmy zaangażowani w to, aby naprawdę wzmocnić nasz wojskowy sojusz, biorąc pod uwagę znaczenie regionu i NATO jako całości – przyznała ambasador USA w Polsce i dodała, że do końca 2019 roku pojawi się porozumienie w tej sprawie.

Georgette Mosbacher odniosła się również do ustawy 447, mówiła o zaproszeniu Donalda Trumpa do Polski na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o stanowisku Stanów Zjednoczonych wobec zwiększanych inwestycji chińskich w Europie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy i obejrzenia materiału wideo. 

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak