X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chiny i Rosja zwiększają aktywność w Arktyce. USA ostrzegają przed "agresywną postawą"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 18:40
- Jeżeli chodzi o Arktykę to tak naprawdę, od zakończenia zimnej wojny, nigdy nie było tam spokojnie - powiedział na antenie Jedynki prof. Krzysztof Kubiak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Audio
  • Prof. Krzysztof Kubiak o sporze rosyjsko-chińsko-amerykański wokół Arktyki (Więcej świata/Jedynka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: Shutterstock/FloridaStock

 Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapowiedział w poniedziałek, że jego kraj chce mocniej przeciwdziałać "agresywnej postawie" Chin i Rosji w Arktyce - rejonie bogatym w zasoby naturalne i dającym duże możliwości gospodarcze. - Fakt, że Arktyka jest obszarem dzikim, nie oznacza, że powinien stać się miejscem bezprawia" - mówił szef amerykańskiej dyplomacji przed spotkaniem ministrów państw Rady Arktycznej. 

- Tak naprawdę w przeciągu ostatnich trzech dekad w Akrtyce nigdy nie było spokojnie. To był problem poziomu napięcia, ale istniało ono permamentnie. Chiny prowadzą gigantyczną globalną rozgrywkę. Ich zainteresowanie Akrtyką związane jest z zabezpieczeniem nowego, mniej podatnego na wpływy amerykańskie szlaku komunikacyjnego między dalekowschodnią manufakturą, a europejskim centrum konsumpcji - powiedział Krzysztof Kubiak

Gość Jedynki dodał, że jeżeli chodzi o aktywność Rosji w tym rejonie to "trudno w tej chwili mówić o jednym forncie świata zachodniego dot tej kwestii".- Polityka europejska jest bardziej nastawiona na zrozumienie stanowiska rosyjskiego i ich aspieracji. Z kolei Amerykanie stosują zasadę jednego podejścia. Nie dzielą polityki Rosji na akrtyczną czy syryjską, tylko próbują stowrzyć coś na kształt nowej strategii powstrzymywania - stwierdził Krzsytof Kubiak.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki 

Goście: prof. Krzysztof Kubiak (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 17.25

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak