X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: Marine Le Pen szuka sojuszników podczas podróży po Europie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:55
- Trudno stworzyć z kilkunastu narodów wspólną koalicję paneuropejską, bo na końcu pojawia się ich rywalizacja o interesy narodowe – mówił prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego, odnosząc się do prób Marine Le Pen, która chce zbudować koalicję partii sojuszniczych.
Audio
  • Wizyta Marine Le Pen w historii, spotkanie Putin-Pompeo, Eurowizja w Izraelu (Jedynka/Więcej świata)
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock/Ikars

Marine Le Pen odbywa tournée po Europie. Liderka partii Zjednoczenie Narodowe (dawniej "Front Narodowy"), Marine Le Pen odwiedziła Czechy, Słowację, Bułgarię, Belgię, ostatnio Estonię. Wystąpiła tam wspólnie z liderami Estońskiej Konserwatywnej Partii Ludowej, która jest częścią koalicji rządowej.  

Le Pen w Estonii musiała odpowiadać na pytania o związki z Rosją, finansowanie jej partii przez Kreml. - Wybór Estonii z perspektywy zarzutów wobec Le Pen wydaje się czymś kuriozalnym – mówił prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jak dodał przy tym, widoczne jest, iż Le Pen szuka sojuszników. Jak mówił, pomysł Le Pen na koalicję jest wciąż bardzo zagadkowy.

Czy możliwa jest koalicja partii populistycznych czy eurosceptycznych? Czy celem jest tylko wygrana w wyborach? Dlaczego partie mainstreamowe nie potrafią znaleźć odpowiedzi na chwytliwe hasła populistyczne?

Więcej w nagraniu rozmowy.

W audycji była mowa m.in. o spotkaniu prezydenta Rosji i sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych oraz o konkursie Eurowizji w Izraelu.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie, Agnieszka Bryc, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 17:27

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak