X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wołodymyr Zełenski nowym prezydentem Ukrainy. Jak będą wyglądały relacje polsko-ukraińskie?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 20:13
Ustępującego prezydenta Petra Poroszenkę zastąpi Wołodymyr Zełenski. Prezydent elekt uzyskał 73 procent poparcia, a w poniedziałek wygłosił mowę inauguracyjną, która miała miejsce w Kijowie. Jakie bedą stosunki między ukraińskim rządem a Polską? 
Audio
  • Ukraina ma nowego prezydenta. Jakie będą relacje polsko-ukraińskie? (Więcej świata/Jedynka)
Prezydent elekt Ukrainy, Wołodymyr Zelensky
Prezydent elekt Ukrainy, Wołodymyr ZelenskyFoto: Oleg Petrasuk PAP/EPA

Według ukraińskich polityków i ekspertów najważniejszym punktem mowy nowo obranego prezydenta była zapowiedź rozwiązania parlamentu. Oficjalne zarządzenie zostanie wydane najprawdopodobniej jutro po spotkaniu z frakcjami parlamentarnymi. - Mam wrażenie, że kluczem do zrozumienia prezydentury Zełenskiego będzie jego chęć bezpośredniego dialogu z ukraińskim społeczeństwem. To jest to, co on potrafi. To jest to, dzięki czemu początkowo zdobył popularność i prezydenturę. Myślę, że to będzie kontynuowane - powiedział na antenie radiowej Jedynki Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. 

Proeuropejskie elementy w przemówieniu nowego prezydenta dostrzegł minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, jednak o stosunkach polsko - ukraińskich nie było mowy w prowadzonej wcześniej kampanii wyborczej. - Prezydent zaznaczył tylko, że Ukraińcy pracujący w Polsce wracali na Ukrainę i aby Polacy zaczęli pracować na ich terenie, aby ta Ukraina zaczęła być "mlekiem i miodem płynąca" - dodaje Adam Eberhardt. 

***

W audycji mowa była również o polskiej pomocy humanitarnej. Dlaczego Polska pomaga innym? - Pomoc humanitarna to przede wszystkim ratowanie i ochrona życia w czasie klęsk i katastrof spowodowanych warunkami naturalnymi czy wywołanym działalnością człowieka, ale nie tylko. Mówimy także o pomocy w czasie kryzysów i konfliktów - zaznacza Karolina Zelent-Śmigrodzka z MSZ. 

W dniach 11 -13 czerwca 2019 roku odbędą się warszawskie targi humanitarne w Nadarzynie pod patronatem prezydenta RP, Andrzeja Dudy. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski 

Goście: Adam Eberhardt (dyrektor OSW), Karolina Zelent-Śmigrodzka (zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 17.28

ans/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory na Ukrainie. "Mieszkańcy są tam głęboko rozczarowani klasą polityczną"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 18:57
- Na Ukrainie są duże aspiracje dotyczące transformacji państwa, ale układ oligarchiczno-biurokratyczny jest tam bardzo silny. W efekcie powoduje to rozczarowania społeczne i wybuchy kolejnych rewolucji - powiedział na antenie Jedynki w audycji "Więcej świata" dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, odnosząc się do zbliżających się tam wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Adam Eberhardt: Wołodymyr Zełenski nie ma żadnych poglądów i to jest jego siła

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 18:05
- Wołodymyr Zełenski znalazł klucz do społeczeństwa poprzez bycie naturszczykiem w pełnym tego słowa znaczeniu - ocenił dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich. Poznaliśmy zwycięzcę pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie.
rozwiń zwiń