X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Guzy: Unia Europejska coraz bardziej podzielona

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 18:58
Produkty różnej jakości czy dyrektywa o pracownikach delegowanych to tylko przykłady działań powodujących, że kraje nowej Europy czują się trochę dyskomfortowo w Unii Europejskiej.
Audio
  • Europa coraz bardziej podzielo0na na Wschód i Zachód (Więcej świata/Jedynka)
Parlament Europejskizdjęcie ilustracyjne
Parlament Europejski/zdjęcie ilustracyjneFoto: Unia Europejska 2019

Jarosław Guzy z PAP podkreśla, że nowością jest coś, czego nie było w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego, czyli podział na Wschód i Zachód. - To, że podział istnieje mentalnie uwidoczniło się w 2015 roku - mówi publicysta. Przypomina, że była zasadnicza różnica stanowisk, jeśli chodzi o kwestie imigracji.

- Wystarczy sobie przypomnieć te artykuły w prasie zachodniej, gdzie odkryto, że Europa Wschodnia to siedlisko ksenofobów, nacjonalistów, rasistów. Kompletny brak empatii nie tylko dla stanowiska, jakie zajmowały rządy, czy partie, ale po prostu stanowiska obywateli - podkreśla. Bo Polakom czy Węgrom nie mieściło się w głowach, że ktoś za nich będzie decydował, kto spoza Unii będzie się u nich osiedlał.

Gość Jedynki wyjaśnia również, że kwestia praworządności spowodowała, że Europie Wschodniej nie podoba się, że jedne kraje cenzurują drugie używając do tego unijnego prawa.

Jarosław Guzy zwraca uwagę, że już 28 maja, czyli dwa dni po zakończeniu wyborów zbiorą się unijne gremia, żeby w zaciszu gabinetów zadecydować o tym, kto obejmie jakie funkcji. - Z demokracją nie ma to wiele do czynienia - podsumował dziennikarz.

Posłuchaj całej audycji, w której była również relacja z Estonii, gdzie odbyło się głosowanie do PE za pośrednictwem internetu i rozmowa o relacjach polsko-niemieckich w kontekście wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza w Berlinie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Jarosław Guzy (szef działu zagranicznego PAP), Adrian Bąk (Polskie Radio), prof. Piotr Madajczyk (ISP PAN)

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 17.27

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Cianciara: pokutuje przekonanie, że PE to tylko gadające głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 18:00
- Rada Europejska nie jest w stanie podjąć decyzji nie uzgodniwszy jej w Parlamencie Europejskim - powiedziała w audycji "Więcej świata" dr Agnieszka Cianciara z Instytutu Studiów Politycznych PAN. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski o łamaniu przez Donalda Tuska unijnego prawa: udział w marszu opozycji, z hasłami wyborczymi, nie pozostawia żadnych złudzeń

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:49
Jacek Saryusz-Wolski, numer 1 z listy PiS do Parlamentu Europejskiego, nie ma wątpliwości, że przewodniczący Rady Europejskiej stoi na czele opozycji, choć unijne prawo nie dopuszcza takich zachowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Była eurodeputowana: przewodniczący RE uzurpuje sobie nowe prawa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 18:49
Zdaniem profesor Genowefy Grabowskiej Donald Tusk przekracza kompetencje i ingeruje w wydarzenia wewnątrz niektórych państw członkowskich Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń