X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska skarży się do Trybunału Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 19:44
Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. dyrektywy o prawach autorskich. Profesor Waldemar Gontarski, reprezentujący rząd przed Trybunałem wyjaśnia, że Polska uważa, iż dyrektywa narusza prawo do wolności wypowiedzi.
Audio
  • Polska skarży się przed Trybunałem Sprawiedliwości UE na unijną dyrektywę (Więcej świata/Jedynka)
Trybunał Sprawiedliwości UE
Trybunał Sprawiedliwości UEFoto: G. Fessy/Court of Justice of the European Union

Prawo to chronione jest Kartą Praw Podstawowych jak również Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. - Rzecz polega na tym, że przepisy dyrektywy są tak skonstruowane, że na dostawców usług nakładaja obowiązek filtrowania prewencyjnego - mówi prawnik. Czyli zanim jakaś treść pojawi się w sieci musi być sprawdzona, czy jest zezwolenie np. licencja na te treści. Profesior podkreśla, że jest to cenzura prewencyjna zakazana wprost w konstytucjach 20 państw członkowskich Unii europejskiej. 

Pełniomocnik nie wie, kiedy będzie orzeczenie. Wskazuje, że bardzo ważna będzie reakcja innych państw.

W audycji również o decyzji premier Theresy May, która zapowiedziała dymisję 7 czerwca oraz o kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w Niemczech.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadząca: Magdalena Skajewska

Goście: prof. Waldemar Gontarski (pełnomocnik polskiego rządu przed TS), Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie), Michał Żakowski ( Polskie Radio)

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 17.29

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polski rząd złożył skargę do TSUE na tzw. ACTA2. Szef MSZ: fundamentalne zagrożenie dla wolności wypowiedzi w internecie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 08:57
Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. dyrektywy o prawach autorskich - poinformowała rzecznik MSZ Ewa Suwara. Ten artykuł jest sprzeczny z podstawowymi wartościami UE dot. wolności słowa, idei, kreowania nowych treści - wyjaśniał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. W radiowej Trójce były szef MSZ i kandydat PiS do europarlamentu Witold Waszczykowski powiedział, że tzw. ACTA2 może bardzo skomplikować działalność w internecie.
rozwiń zwiń