X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert o konflikcie na Bałkanach: Serbowie sabotują uznanie niepodległości Kosowa

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 20:19
Serbia postawiła swoją armię w stan gotowości. Narasta konflikt z Kosowem po tym, jak kosowska policja przeprowadziła operację przeciwko przemytnikom w północnym regionie Kosowa, który zamieszkują głównie Serbowie. Czy może doprowadzić to do otwartego konfliktu?
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji (Więcej świata/Jedynka)
ілюстрацыйны здымакFoto: Shutterstock

- Półwysep bałkański to beczka, która może wybuchnąć, ale zalecam podchodzenie do sytuacji z dystansem - mówi dr Spasimir Domaradzki dodając, że kontekst konfliktu pomiędzy Kosowem a Serbią jest znacznie szerszy. - Serbowie podejmują takie działania na arenie międzynarodowej, które mają na celu sabotowanie uznania niepodległości Kosowa, nawet jeżeli ona jest faktem niepodważalnym - dodaje gość audycji.

Ekspert ocenia, że Serbia chce dołączyć do grona państw, których zdanie liczy się dla Europy, ale ma "ograniczone narzędzia do funkcjonowania na arenie międzynarodowej". - Pamiętajmy, że serbska rzeczywistość jest dość specyficzna. Unia Europejska jest graczem, z którym serbskie władze utrzymują kontakty, ale uważam, że serbskiemu państwu w pamięci szczególnie utkwiły w głowie naloty NATO na Jugosławię - ocenia gość Jedynki.

Czy jest szansa na zażegnanie konfliktu między Serbią a Kosowem? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której także mówimy o tym, czy partia premiera Viktora Orbana pozostanie w Europejskiej Partii Ludowej i jak wynik Fideszu wpłynie na wewnętrzne europejskie "układanki" partyjne (rozmowa z Veroniką Jóźwiak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych). Ponadto: o nowym estońskim rządzie. Czy będzie on dążył do wzmocnienia relacji z Polską?

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: Veronika Jóźwiak (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), dr Spasimir Domaradzki  (Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 17:27

K.A/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Cianciara: pokutuje przekonanie, że PE to tylko gadające głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 18:00
- Rada Europejska nie jest w stanie podjąć decyzji nie uzgodniwszy jej w Parlamencie Europejskim - powiedziała w audycji "Więcej świata" dr Agnieszka Cianciara z Instytutu Studiów Politycznych PAN. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jaka przyszłość dla UE?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 07:50
W wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 51 proc. uprawnionych do głosowania. To najlepsza frekwencja od dwudziestu lat.
rozwiń zwiń