X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump odwołał atak na Iran. "Chodzi o wywarcie pewnej presji"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 19:33
- To jest m.in. ta wyraźna logika prowadzonej strategii przez USA w tym regionie - mówi prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej. Amerykanie byli gotowi do ataku odwetowego przeciw Iranowi, ale prezydent Donald Trump odwołał operację.
Audio
  • Donald Trump odwołał atak na Iran. Komentarz eksperta (Jedynka/ Więcej świata)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

New York Times poinformował, że prezydent USA Donald Trump zatwierdził atak na Iran w związku z zestrzeleniem amerykańskiego drona. W piątek Donald Trump potwierdził, że siły amerykańskie były gotowe do rozpoczęcia odwetu przeciwko Iranowi, jednakże prezydent USA postanowił zrezygnować z ataku 10 minut przed jego rozpoczęciem.

W ocenie eksperta Jedynki jest to wywieranie presji na Iran. Podobnie było w maju, kiedy Amerykanie zaostrzyli restrykcje wobec Iranu, dążąc do jego całkowitej izolacji i pozbawienia dochodów z eksportu ropy. - Iran stracił nawet te częściowe możliwości transportu ropy naftowej do państw, które mogły ją jeszcze przyjmować. Iran stoi na ropie i gazie, a gospodarka irańska w tej chwili radykalnie ograniczyła swoje wydobycie do niemal szczątkowego poziomu - komentuje prof. Piotr Grochmalski.

- Amerykanie chyba trochę liczyli, że ograniczone świadczenia socjalne i rosnąca inflacja, spowodują, że Iran będzie pod ścianą i będzie gotowy na negocjacje oraz ustępstwa większe niż dotąd. Mam na myśli, że sam sam ograniczy pewne programy i da większą możliwość integracji, jeśli chodzi o przemysł zbrojeniowy - dodaje ekspert Jedynki.

Czy po wycofaniu się z ataku przez USA, może jeszcze dojść do działań militarnych w Iranie? Dlaczego Donald Trump podjął decyzję o zawieszeniu akcji? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

W audycji również o antyrosyjskich protestach w Gruzji. Ponadto dr Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego wypowiada się na temat szczytu Unii Europejskiej, który nie zdecydował o obsadzie najważniejszych stanowisk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Paweł Lekki

Goście: prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej), dr Kamil Zajączkowski (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 17.26

DS/K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trump wysyła dodatkowo 1500 żołnierzy na Bliski Wschód

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 21:40
Stany Zjednoczone wysyłają na Bliski Wschód dodatkowe wojska. Tym razem w rejon Zatoki Perskiej uda się 1500 amerykańskich żołnierzy. Poinformował o tym prezydent przed odlotem do Japonii.
rozwiń zwiń