X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: dla Estończyków problematyka ukraińska jest dosyć odległa

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 19:30
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedza nadbałtyckie kraje. We wtorek ukraiński przywódca spotkał się z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, a wczoraj rozpoczął oficjalną wizytę w Republice Litewskiej. Czy rosyjska polityka mocarstwowa to wspólny mianownik, który łączy kraje nadbałtyckie i Ukrainę? 
Audio
  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedza nadbałtyckie kraje (Więcej świata/Jedynka)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid  podczas ceremonii powitania w Tallinie w Estonii
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid podczas ceremonii powitania w Tallinie w EstoniiFoto: PAP/EPA/Toms Kalnins

Wsparcie Ukrainy w konflikcie z Rosją 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i prezydent Estonii Kersti Kaljulaid omówili najważniejsze dla obu stron sprawy, wśród których znalazły się m.in. relacje z Rosją. Przywódcy zaapelowali do Federacji Rosyjskiej o zakończenie nielegalnej okupacji Krymu oraz powstrzymanie jej agresji, która trwa w Donbasie - czytamy w oświadczeniach Tallina i Kijowa. Dominik Wilczewski z Instytutu Europy Środkowej zaznacza, że dla Estończyków problematyka ukraińska jest dosyć odległa, ale nie znaczy to, że nie jest całkowicie ważna. - Prezydent Zełenski podkreślał w swoich wypowiedziach to, że Estonia okazuje wsparcie dla Ukrainy w największym stopniu. To jest m.in. wsparcie w rozwijaniu administracji, w walce z korupcją, przyrostami biurokratycznymi - dodaje ekspert. 

Rosja nie rezygnuje z polityki mocarstwowej 

Plany obrony NATO jest bardzo istotną sprawą dla krajów bałtyckich po rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz aneksji Krymu. - Niebezpieczeństwo ze strony rosyjskiej nie jest tak jawne jak 4 lata temu, ale widać po działaniach rosyjskich prowadzonych dalej na obszarze Ukrainy, że Rosja nie rezygnuje ze swojej mocarstwowej polityki - stwierdza Dominik Wilczewski. 


Ołeh Oleh Sencow epa 1200.jpg
Ołeh Sencow w PE: pamiętajcie o więzionych Ukraińcach, gdy myślicie o przyjaźni z Putinem

Jak Litwa pomaga Ukrainie? 

Ekspert w studiu radiowej Jedynki podkreślił, że Republika Litewska pomaga m.in. w działaniach humanitarnych, wojskowych. - Jest to pomoc wojskowa i możliwość wyleczenia dla rannych żołnierzy w ukraińskich szpitalach. (...) Można również mówić o różnego rodzaju działaniach humanitarnych skierowanych dla dzieci, żołnierzy poległych na działania w strefie wojennej - dodaje. 

Ponadto w audycji:

- O spotkaniu w Paryżu prezydenta Emmanuela Macrona z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem – jaka przyszłość Paktu, jakie potrzebne są reformy, co ze wzmocnieniem wschodniej flanki. Więcej w felietonie Katarzyny Semaan.

- O polskiej społeczności na Węgrzech w ramach kampanii społecznej "Jest nas 60 milionów". Relacja z Budapesztu Michała Strzałkowskiego. 

- W Wielkiej Brytanii kolejna przedwyborcza debata między przywódcami Partii Konserwatywnej, Partii Pracy i Liberalnych Demokratów. Jakie są najczęściej poruszane wątki w kampanii na 14 dni przed wyborami?. Gościem w studiu Jedynki był dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 

 Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Więcej świata 

Prowadzi: Piotr Pogorzelski 

Goście: Dominik Wilczewski (Instytut Europy Środkowej), dr Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 28.11.2019 r.

Godzina emisji: 17.27

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Relokacja uchodźców. Ekspert: żadne państwo nie wykonało decyzji w stu procentach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 19:11
- Nałożenie ewentualnych kar na Polskę, Czechy i Węgry za niewykonanie decyzji musiałoby skutkować równie sprawiedliwym nałożeniem cząstkowych kar na te państwa, które przyjęły mniej uchodźców niż rozdzielnik przewidywał i byłaby to dalej idącą zabawa pokazując, że Unia Europejska do śmieszności doprowadza politykę migracyjną - mówiła w audycji "Więcej świata" prof. Genowefa Grabowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Analityk OSW: Francja w interesie Rosji dąży do wypchnięcia USA z Europy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 21:32
Prezydent Francji Emmanuel Macron w wywiadzie dla tygodnika "The Economist" z 7 listopada mówił o "śmierci klinicznej mózgu" NATO z powodu braku koordynacji między Stanami Zjednoczonymi i Europą. Ostrzegł też inne kraje europejskie, że nie mogą liczyć na pomoc Stanów Zjednoczonych w zakresie obronności. Słowa te wywołały wiele kontrowersji w Europie, a prezydent Francji był za nie wielokrotnie krytykowany.
rozwiń zwiń