X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekolodzy z Greenpeace w rosyjskim łagrze?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 11:38
W "Więcej świata" korespondent Polskiego Radia w Rosji Maciej Jastrzębski przybliża sytuację ekologów z Greenpeace, w tym Polaka, którym Rosja zarzuca piractwo.
Audio
  • Ekolodzy z Greenpeace w rosyjskim łagrze? (Jedynka/Więcej świata)
Akcja Greenpeace na platformie Gazpromu
Akcja Greenpeace na platformie GazpromuFoto: Denis Sinyakov / Greenpeace

Grupa ekologów z Greenpeace może spędzić nawet 15 lat w rosyjskim łagrze. Tyle grozi w Rosji za piractwo, o które oskarża Komitet Śledczy załogę statku Arctic Sunrise.

18 września grupa działaczy Greenpeace próbowała wtargnąć na platformy Gazpromu na Morzu Barentsa. Rosja zareagowała zdecydowanie, aresztując 30 ekologów i stawiając im zarzut piractwa. Wśród tych, którzy usłyszeli zarzuty jest Polak Tomasz Dziemiańczuk z Uniwersytetu Gdańskiego. Na Zachodzie to chuligaństwo, wykroczenie - w Rosji piractwo: skąd taka surowa kwalifikacja? I do czego Rosjanom może się przydać garstka zachodnich aktywistów? Korespondencja Macieja Jastrzębskiego .

W audycji ponadto:

Południe Filipin znów spływa krwią. Gdy wydawało się, że pokój jest na wyciągnięcie ręki, konflikt wybuchł na nowo ze zdwojoną siłą. Muzułmańscy powstańcy dokonali największych od 12 lat ataków, w których do tej pory zginęło blisko 100 osób, a tysiące znalazły się bez dachu nad głową. Rozmowa z prof. Bogdanem Góralczykiem, byłym ambasadorem w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar.
Komisja Europejska przeszła do kolejnej fazy w dochodzeniu przeciwko Gazpromowi w sprawie domniemanych praktyk monopolistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej i przygotowuje zarzuty wobec koncernu - wynika z wypowiedzi Joaquina Almunii komisarza ds. konkurencji. Śledztwo rozpoczęło się rok temu. Rozmowa z Agatonem Kozińskim, publicystą z "Polska. The Times”.

"Więcej świata" po godzinie 18:15 poprowadzi Jarosław Kociszewski.

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Greenpeace apeluje o solidarność z aktywistami. Protest w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:04
W środę odbędzie się w Warszawie pokojowy protest przeciwko wydobyciu przez Gazprom ropy w Arktyce. Będzie to gest solidarności z aktywistami, którzy co najmniej dwa miesiące spędzą w rosyjskim areszcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak trafi do łagru? Zarzuty za akcję Greenpeace

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 21:44
Tomasz Dziemiańczuk może trafić do rosyjskiego łagru. 36-latek zostanie w czwartek przesłuchany przez funkcjonariuszy Komitetu Śledczego w związku z zarzutem piractwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Greenpeace przykuwa się do dystrybutorów. Ekolodzy mogą trafić do łagrów

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 08:55
Aktywiści Greenpeace'u w Niemczech przykuli się do dystrybutorów na stacjach benzynowych rosyjskiego Gazpromu w całym kraju. W ten sposób solidaryzowali się ze swoimi kolegami zatrzymanymi w Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: sąd stawia zarzuty kolejnej grupie z Greenpeace

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 10:34
Rosyjscy prokuratorzy rozpoczęli przesłuchania kolejnych ekologów Greenpeace z grupy zatrzymanych za akcję na Morzu Barentsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: Tomasz Dziemiańczuk oskarżony o piractwo chce zeznawać

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 20:42
Tomasz Dziemiańczuk, polski aktywista Greenpeace, podczas rozprawy odmówił składania zeznań. Teraz jest gotowy złożyć wyjaśnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest Greenpeace. Holandia upomina się o aktywistów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 16:16
W areszcie w Murmańsku przebywa 30 osób z 18 krajów, które rosyjski Komitet Śledczy oskarża o piracki napad na platformę naftową Gazpromu. Wśród aresztowanych jest Polak, Tomasz Dziemiańczuk.
rozwiń zwiń