X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

BGK rozszerza gwarancje Biznesmax na fotowoltaikę

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 18:23
Bank Gospodarstwa Krajowego włącza się w upowszechnianie w Polsce prosumenckich instalacji fotowoltaicznych.
Audio
  • BGK rozszerzają gwarancje Biznesmax na fotowoltaikę. Na jakich zasadach - wyjaśniają goście w radiowej Jedynce. /Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
BGK szacuje, że 7 do 10 procent małych i średnich firm skorzysta z gwarancji Biznesmax. Takich przedsiębiorstw jest w Polsce 900 tysięcy.
BGK szacuje, że 7 do 10 procent małych i średnich firm skorzysta z gwarancji Biznesmax. Takich przedsiębiorstw jest w Polsce 900 tysięcy.Foto: shutterstock, Autorstwa Andrey_Popov

Jeden ze swoich produktów, czyli gwarancje Biznesmax rozszerza właśnie na fotowoltaikę. Adresatem są małe i średnie przedsiębiorstwa, które będą chciały ją zainstalować.

− Fotowoltaika dlatego, że jako odnawialne źródło energii jest dostępna dla mniejszych inwestorów. Zatem propozycja Banku Gospodarstwa Krajowego powinna ich tym bardziej do niej zachęcić  - wyjaśniał Mariusz Samordak z BGK.

Szczególnie, że jak podkreśla, ułatwia dostęp do finansowania tego rodzaju inwestycji, obniża ryzyko kredytowe na poziomie banku i co najważniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy – jest to gwarancja bezpłatna.

− Przedsiębiorca nie ponosi więc kosztów związanych z zabezpieczeniem, okres gwarancji może być do 20 lat – mówi gość radiowej Jedynki.

Dodatkową formą wsparcia i zachęty jest dotacja na spłatę odsetek, co znacząco obniża koszty kredytu.

− Przez pierwsze trzy lata przedsiębiorca otrzymuje refundację zapłaconych odsetek, wyjaśnia gość radiowej Jedynki.

Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii zauważył, że inwestowanie firm w odnawialne źródła energii poprawi ich konkurencyjność.

− Mamy też konkretne unijne zobowiązania do osiągnięcia do 2020 roku 15 procent udziału odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii - dodaje Marek Niedużak.

Piotr Woźny, pełnomocnik rządu do spraw programu Czyste Powietrze przypomniał, że program jest realizowany od dwóch lat.

BGK szacuje, że 7 do 10 procent małych i średnich firm skorzysta z gwarancji Biznesmax. Takich przedsiębiorstw jest w Polsce 900 tysięcy.

Fundusz gwarancyjny wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw to prawie 1 miliard 200 milionów zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łączna wartość kredytów, jakie będą mogły być udzielone, to prawie 3 miliardy zł.

Aleksandra Michałek – Tycner, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak