X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka z wyłudzeniami VAT: split payment wyjmuje pieniądze z rąk oszustów VAT

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 19:56
W Sejmie jest już po pierwszym czytaniu projekt ustawy o obowiązkowym split paymencie. Chodzi o obowiązek stosowania podzielonej płatności przez przedsiębiorców.
Audio
  • Jak split payment zabiera pieniądze z rąk oszustów VAT, wyjaśnia w radiowej Jedynce Michał Kanownik, Prezes zarządu Cyfrowa Polska./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Split payment jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z oszustwami VAT z jednej prostej przyczyny  on de facto wyjmuje pieniądze vatowe z rąk przedsiębiorcy, który chciałby nas oszukać.
Split payment jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z oszustwami VAT z jednej prostej przyczyny – on de facto wyjmuje pieniądze vatowe z rąk przedsiębiorcy, który chciałby nas oszukać. Foto: shutterstock, Bacho

Podzieloną płatność trzeba będzie stosować w handlu tymi dobrami, które uznano za wrażliwe ze względu na dużą skalę wcześniejszych wyłudzeń VAT.

Split payment uderza już na początku oszustwa

− To rozwiązanie powinno wyeliminować oszustwa w VAT już w zarodku - mówił w radiowej Jedynce Michał Kanownik Prezes zarządu Cyfrowa Polska.

Jak wyjaśnia, takie rozwiązanie jest konieczne, gdyż oszuści podatkowi są bardzo sprytni, bardzo szybo się uczą, jak obchodzić mechanizmy uszczelniające system podatkowy.

Split payment wyjmuje pieniądze z rąk oszustów VAT

− Stąd pewnie nigdy nie uda się doprowadzić do zerowej luki podatkowej ale właśnie split payment jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z oszustwami VAT z jednej prostej przyczyny – on de facto wyjmuje pieniądze vatowe z rąk przedsiębiorcy, który chciałby nas oszukać. On po prostu nie ma do nich dostępu – mówi gość radiowej Jedynki.

Podzielona płatność obejmie wszystkie firmy, które dokonują transakcji na kwotę przekraczającą 15 tysięcy złotych.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Split payment: ułatwienia dla przedsiębiorców płacących VAT

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 08:18
Resort finansów wprowadza kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców płacących VAT. Jak poinformowała w czwartek na Twitterze minister finansów Teresa Czerwińska, możliwa będzie płatność np. BLIK-iem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Finansów szacuje, że luka w VAT w 2018 r. spadła do 12,5 proc.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 16:20
Luka w podatku VAT w 2018 r. spadła o 2,9 pkt proc. do 12,5 proc. - wynika z wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów zaprezentowanych w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2019-2022, którego częścią jest Aktualizacja Programu Konwergencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uszczelnienie VAT: rząd przyjął projekt wprowadzający obowiązkowy split payment w niektórych branżach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:08
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o VAT wprowadzający m.in. obowiązkowy split payment w niektórych branżach - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
rozwiń zwiń