X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Huśtawka na GPW, czyli indeksy raz w dół, raz w górę

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 19:18
Od spadków do wzrostów i z powrotem - tak mówiąc najkrócej wyglądała dziś sesja na warszawskiej giełdzie.
Audio
  • O nierównej sesji na GPW, mówił w radiowej Jedynce Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Nobel Securities./Błażej Prośniewski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Na otwarciu WIG20 tracił symbolicznych 0,05 procent, później zyskiwał ponad 0,5 procent, przebijając barierę 2,4 tys. punków. Jednak ostatecznie niedźwiedzie wyszły z gawry i najważniejszy indeks naszego parkietu zakończył dzień ze stratą 0,12 proc.

Mimo to Sobiesław Kozłowski z Domu Maklerskiego Nobel Securities pozostaje optymistą.

Jak podkreśla, próba przebicia indeksu powyżej 2,4 tys. punktów wskazuje, że inwestorzy mają ochotę wejść na wyższy poziom i mimo, że nie wypadła jednoznacznie, to zobaczymy co przyniesie ten tydzień – mówi analityk.

Dziś, indeksowi WIG20, ciążyły m.in.  wyniki PKN Orlen. Koncern z Płocka zakończył sesję z ponad 1-procentową  stratą.

Naftowy koncern może mieć gorsze wyniki za I kwartał

− Widać obawy inwestorów, którzy po bardzo dobrych wynikach za IV kwartał ubiegłego roku obawiają się gorszych wyników za I kwartał mówi gość radiowej Jedynki.

Jest szansa na zarobienie na małych spółkach

Znacznie lepiej od spółek dużych, a także średnich, wypadły dziś te małe, sWIG80 zyskał 1,12 proc.

−A to oznaczy, że po fatalnym 2018 r. można liczyć, w przypadku najmniejszych spółek, na dodatnie stopy zwrotu w 2019 r. – mówi Sobiesław Kozłowski.

Jeśli zaś chodzi o same spółki, to dziś na plus wyróżniły się akcje banków Leszka Czarneckiego. Po świetnym styczniu Getin i Idea znakomicie wchodzą i w luty.

Wzrosty są napędzane przez oczekiwania na szybką sprzedaż spółek. Podczas poniedziałkowej sesji akcje Idea Banku drożały o ponad 17 proc., a Getin Nobel zyskał 8,33 proc.

Nad wyraz spokojnie za to na rynku walut. Kurs euro/dolar właściwe stoi w miejscu. Podobnie jest w innych parach. Dolar obecnie wyceniany jest na 3,75 zł; euro kosztuje 4,29 zł, a kurs franka szwajcarskiego wynosi 3,76 zł.

Błażej Prośniewski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak