Na giełdach optymizm. Ale na jak długo?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 17:43
 Na giełdach dziś poprawa nastrojów. WIG 20 zyskał 0,7 proc. Zyskuje też większość europejskich i amerykańskich indeksów.
Audio
  • Na giełdach optymizm - jak długo, zastanawia się w radiowej Jedynce Dariusz Świniarski z TMS Brokers./Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Na giełdach dziś poprawa nastrojów. WIG 20 zyskał 0,7 proc. Zyskuje też większość europejskich i amerykańskich indeksów.
Na giełdach dziś poprawa nastrojów. WIG 20 zyskał 0,7 proc. Zyskuje też większość europejskich i amerykańskich indeksów. Foto: pixabay

− Za ten powiew optymizmu odpowiada wpis na twitterze Donalda Trumpa - mówi Dariusz Świniarski z TMS Brokers.

Jak tłumaczy, z wpisu wynika, że umowa z Chinami może zostać szybko podpisana.

− Natomiast w naszej ocenie sytuacji na rynkach, jest to taki rajd ulgi, ale nic się tutaj raczej nie wydarzy. Bardziej rynek obligacji dyskontuje negatywne scenariusze w przyszłości - 10-latki amerykańskie mają najniższe rentowności od 18 miesięcy, a to pokazuje, że dla rynków akcji przyszłość nie rysuje się w różowych barwach – ocenia analityk.

Na warszawskim parkiecie królowały akcje CD Projekt

U nas gwiazdą sesji był CD Projekt. Spółka opublikowała swoje wyniki.

− Te dane przekroczyły oczekiwania, ale jak zawsze teraz inwestorzy oczekują na komunikat dotyczący najnowszej gry spółki – mówi analityk.

Spadki notowały natomiast spółki odzieżowe LPP i CCC. Jest to ciągle efekt obaw związanych z wprowadzeniem podatku handlowego.

Na rynku walutowym, dolar osłabił się, złoty jest mocniejszy.

Kurs funta brytyjskiego ustabilizował się. Przypomnijmy, premier Wielkiej Brytanii ogłosiła dziś swoją rezygnację z funkcji szefowej partii konserwatywnej i szefowej rządu.

Euro kosztuje 4 złote 29 groszy, dolar 3,83 zł i frank szwajcarski 3,82 zł.

Karolina Mózgowiec, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak