X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrowie publiczne, czyli nasza odpowiedzialność za zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 01:36
- Zdrowie publiczne jest dziedziną, która zajmuje się zapobieganiem chorobom. Demografia spowodowała, że żyjemy coraz dłużej i chcemy żyć coraz lepiej - mówi dr Beata Małecka-Libera.
Audio
  • Czym jest zdrowie publiczne? (Debata medyczna/ Jedynka)
Choroby zakaźne, które dawniej stanowiły poważny problem, obecnie zostały wyparte przez nowe, cywilizacyjne. - Są to te choroby, które w prawie 70 procentach zależne są od nas samych i to jest nasze wyzwanie - mówi dr Beata Małecka-Libera
Choroby zakaźne, które dawniej stanowiły poważny problem, obecnie zostały wyparte przez nowe, cywilizacyjne. - Są to te choroby, które w prawie 70 procentach zależne są od nas samych i to jest nasze wyzwanie - mówi dr Beata Małecka-LiberaFoto: Panthermedia

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia dodaje, że wyzwaniem, które stoi przed polską medycyną i lekarzami jest zdrowie publiczne. - Nie jest to wyłącznie sprawa resortu ministerstwa zdrowia i opieki zdrowotnej, a jest to wysiłek całego społeczeństwa i wszystkich nas, którzy powinni się w budowę zdrowia zaangażować - podkreśla dr Beata Małecka-Libera. Są to wyzwania edukacyjne, propagowanie aktywności fizycznej, czy ochrona środowiska.

Z audycji dowiesz się, co powinniśmy robić, by z dobrym zdrowiu móc cieszyć się starością i jaka jest indywidualna odpowiedzialność za zdrowie. W czasie programu słuchacze dzielili się również informacjami na temat własnych recept na dobre samopoczucie.

***

Audycja: Debata medyczna

Prowadzi: Mariusz Gujski

Goście: dr Beata Małecka-Libera (sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia), prof. Mirosław Wysocki (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Konsultant Krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego)

Data emisji: 14.06.2015

Godzina emisji: 18.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MERS coraz groźniejszy. "Objawy na początku przypominają grypę"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 15:16
- MERS to typowy przykład zakażenia szpitalnego. Zakażony pacjent był bardzo długo hospitalizowany i w tym okresie zdążył zarazić 30 osób - wyjaśniła dr Katarzyna Pancer z Państwowego Zakładu Higieny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirus, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla dziecka

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 10:35
- Pierwsze dwa lata są najgorsze i najważniejsze. Tu trzeba działać i od razu zapobiegać, próbować dawać dziecku przeciwciała - mówi prof. Ryszard Lauterbach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieci z próbówki". Problem in vitro w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 02:27
- Większość par, które chodzą do Kościoła katolickiego mówią, że mimo dylematu zdecydują się na in vitro. Potrzeba posiadania dziecka jest ogromna, bo każdy z nas ma pragnienie pozostawienia po sobie swojej cząstki - mówi psycholog Bogda Pawelec.
rozwiń zwiń