Odchudzanie trzeba dobrze zaplanować

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 18:29
- Problem nadwagi i otyłości staje się w Polsce coraz poważniejszy. Już ponad 60 proc. z nas cierpi na nadmierną masę ciała - mówi Barbara Jerschina, ekspert w dziedzinie leczenia otyłości. Jakie są jej rady?
Audio
  • Lek. med. Barbara Jerschina i trenerka fitness Martyna Rapp radzą jak skutecznie się odchudzać (Debata medyczna/Jedynka)
Po zakończeniu kuracji odchudzającej często następuje ponowny przyrost masy ciała
Po zakończeniu kuracji odchudzającej często następuje ponowny przyrost masy ciałaFoto: Glow Images/East News

Gość radiowej Jedynki tłumaczy, że nadwagę od otyłości pozwala rozróżnić wskaźnik masy ciała BMI. - Jeśli ten wskaźnik nie przekracza 24,9, to nasza masa jest prawidłowa, choć panie lubią mieć BMI między 21,5 a 22,5. Przedział między 25 a 29,9 to nadwaga, od 30 zaczyna się otyłość, a powyżej 40 to już otyłość olbrzymia - podkreśla lek. med. Barbara Jerschina.

Ekspert zaleca, by przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej, udać się do lekarza specjalisty. - Szczególnie w przypadku otyłości będzie on w stanie zalecić nam odpowiednią dietę, leki, suplementy i aktywność fizyczną - przekonuje Barbara Jerschina.

Jakie inne poważne schorzenia powoduje otyłość i dlaczego tak ważne jest wyrabianie nawyków ruchomych od najmłodszych lat, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Debata medyczna

Prowadzi: Mariusz Gujski

Goście: lek. med. Barbara Jerschina (ekspert w dziedzinie leczenia otyłości), Martyna Rapp (trener personalny i grupowy fitness)

Data emisji: 25.10.2015

Godzina emisji: 16.17

pg/mk

Czytaj także

Jak zdrowo odżywiać dzieci? Lekarz radzi

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 08:59
Złe odżywianie może mieć opłakane skutki - alarmują lekarze i dietetycy. Zdrowy styl życia powinno się wpajać już od pierwszych miesięcy życia. Tymczasem, jak pokazują różne badania, dzieci najchętniej jedzą pizze, hamburgery i frytki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WHO: otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 20:00
Według Światowej Organizacji Zdrowia od 7 do 41 % nowotworów jest spowodowana nadwagą lub otyłością.
rozwiń zwiń