Na choroby stawów cierpi większość Polaków

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 22:38
- Choroby zwyrodnieniowe wywołują największe koszty ekonomiczne we wszystkich krajach w Europie - mówi reumatolog, prof. Brygida Kwiatkowska.
Audio
  • Jak prawidłowo dbać o układ narządu ruchu? (Debata medyczna/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Choroby narządu ruchu i choroby reumatyczne są związane z procesem starzenia się i fizjologią człowieka. - Postęp zmian zwyrodnieniowych jest różny w zależności od tego, jakie czynniki temu sprzyjają. Jeśli teraz bardzo modny jest sport i uprawiamy go w nadmiarze, w sposób niewłaściwy, obciążając układ ruchu, to wówczas choroba zwyrodnieniowa występuje dużo wcześniej - mówi internista, prof. Brygida Kwiatkowska.

Czym jest zdrowy ruch? Czy nasza dieta i nałogi mają wpływ na choroby reumatyczne? Choroby narządu ruchu dotyczą wyłącznie osób starszych? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Debata medyczna

Prowadzi: Mariusz Gujski

Goście: prof. Brygida Kwiatkowska (reumatolog, internista), dr Marta Maślińska (internistka, reumatolog, Klinika Wczesnego Zapalenia Stawów Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji)

Data emisji: 29.11.2015

Godzina emisji: 16.14

sm

 

Czytaj także

Szczepić czy nie szczepić? Fakty i mity o szczepieniach dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2015 18:03
20-30 lat temu szczepiono wszystkie dzieci. Obecnie z każdym rokiem wzrasta liczba rodziców rezygnujących z tego zabiegu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadciśnienie tętnicze – profilaktyka, diagnoza, terapia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 17:00
- W skali całego życia tylko jeden człowiek na dziesięciu uniknie nadciśnienia tętniczego - mówi w radiowej Jedynce prof. Zbigniew Gaciong.
rozwiń zwiń