X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pakiet onkologiczny, in vitro... - co przyniósł 2015?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 11:26
Mijający rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla polskiej służby zdrowia. Patrząc chronologicznie, pierwszą był pakiet onkologiczny.
Audio
  • Podsumowanie 2015 roku w polskiej służbie zdrowia (Debata medyczna/Jedynka)
We wrześniu NIK opublikowała raport na temat pracy i zarobków lekarzy. Zawarte w nim dane mogą zniechęcić przyszłych studentów medycyny...
We wrześniu NIK opublikowała raport na temat pracy i zarobków lekarzy. Zawarte w nim dane mogą zniechęcić przyszłych studentów medycyny...Foto: Glow Images/East News

- To słuszna idea, która w rękach urzędników niestety nie do końca została zrealizowana w takiej postaci, jakiej oczekiwali pacjenci i środowisko lekarzy - ocenia dr Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

Gość radiowej Jedynki dodaje, że pakiet onkologiczny paradoksalnie niewiele zmienił, jeśli chodzi o opiekę podstawową. - Karta leczenia onkologicznego wystawiana przez lekarza rodzinnego to z jednej strony nowość, z drugiej - gdy karta jest już wystawiona, zaczynają się problemy - tłumaczy.

Inne ważne wydarzenia 2015 roku dotyczące służby zdrowia omówione w audycji to m.in.: nowelizacja ustawy o państwowym ratownictwie medyczny i uchwalenie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, podwyżki dla pielęgniarek i likwidacja finansowania metody in vitro. Dr Michał Sutkowski odniósł się także do zapowiedzi nowego ministra zdrowia i nowego rządu: finansowania służby zdrowia z budżetu, likwidacji NFZ i przywrócenia stażu podyplomowego.

***

Tytuł audycji: Debata medyczna

Prowadzi: Iwona Schymalla

Gość: dr Michał Sutkowski (rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)

Data emisji: 27.12.2015

Godzina emisji: 16.16

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Balicki: doszło do nadmiernej komercjalizacji służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 15:02
- Nastąpiło przejście na zasadę, że pacjent to pozycja w księgowości, lekarz jest bardziej urzędnikiem, a szpital bardziej przedsiębiorstwem - mówi w radiowej Jedynce Marek Balicki, były minister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darmowe leki dla seniorów? Jacek Krajewski: powinni płacić chociaż minimalną kwotę

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:30
- Już był taki moment, kiedy seniorzy mieli bezpłatnie leki i zdarzały się sytuacje, że były one nadmiernie gromadzone - mówi w "Sygnałach dnia" Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w służbie zdrowia. Kolejna polityczna kość niezgody

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 19:27
Minister Konstanty Radziwiłł chce poprawić działanie służby zdrowia i zmniejszyć biurokrację w systemie, mowa jest o większej centralizacji i zmianach w systemie finansowania.
rozwiń zwiń