X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pobudzanie układu immunologicznego kluczem do walki z rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 19:00
- Zadajemy sobie pytanie jakich sztuczek używają komórki rakowe, aby uśpić system immunologiczny, strażnika naszego organizmu - mówi dr Leszek Borkowski.  - Dzisiaj mamy terapie skrojone na miarę każdego pacjenta i każdego podtypu nowotworu ze względu na postęp wiedzy w zakresie biologii molekularnej - dodaje dr Janusz Meder.  
Audio
  • Jak zmienia się leczenie chorych na nowotwory w Polsce? (Debata medyczna/Jedynka)
- Wyraźnie widać, że wyniki leczenia chorych na nowotwory zależą od nakładów finansowych - przyznaje dr Janusz Meder
- Wyraźnie widać, że wyniki leczenia chorych na nowotwory zależą od nakładów finansowych - przyznaje dr Janusz Meder Foto: Glow Images/East News
Czytaj i słuchaj także >>
samotność choroba parkinson FREE 1200_660.jpg
Choroba Parkinsona, czyli złodziej w organizmie

- Jeżeli oceniamy stopień wiedzy naukowej fachowych pracowników służby zdrowia w Polsce to jest on bardzo wysoki. Są doskonale przygotowani do walki z rakiem, ale brak im narzędzi. Jeżeli najlepiej nawet przygotowana armia zamiast rakiet ma kije bejsbolowe to nie można założyć wielkich sukcesów - konstatuje dr Leszek Borkowski. 

Polska Unia Onkologii obchodzi swoje 15-lecie, z tej okazji rozmawialiśmy o skuteczności działań profilaktycznych podejmowanych w ciągu tych lat, jak zmieniły się tendencje, jeśli chodzi o zachorowania na nowotwory w Polsce. A także co zrobić, aby zapewnić pacjentom dostęp do nowych technologii lekowych, jakie rozwiązania systemowe wprowadzić aby w systemie ochrony zdrowia było więcej pieniędzy.

4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. 6 lutego, w sobotę w wielu placówkach onkologicznych w Polsce będzie można skorzystać z konsultacji i wykonać badania. 

***

Tytuł audycji: Debata medyczna

Prowadzi: Iwona Schymalla

Goście: dr Janusz Meder (prezes Polskiej Unii Onkologii), dr Leszek Borkowski (Fundacja Razem w Chorobie)

Data emisji: 31.01.2016

Godzina emisji: 16.15

gs/mp

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukierunkowane molekularnie terapie w leczeniu nowotworów

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 10:08
- Dane dotyczące genetyki nowotworów złośliwych są coraz bardziej istotne z punktu widzenia zarówno wiedzy dotyczącej biologii choroby, jej naturalnego przebiegu, jak i ich wykorzystywania do prób terapeutycznych - mówi prof. Rafał Dziadziuszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Polskiej Unii Onkologii: nowotwór można pokonać

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 09:05
- Nawet 30-40 procent nowotworów można uniknąć. Wystarczy tylko troszczyć się o swoje zdrowie i wykazywać czujność onkologiczną - mówi w "Sygnałach dnia" dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.
rozwiń zwiń