X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarakta, jaskra, AMD. Profilaktyka i leczenie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 18:47
- Najczęściej spotykana katarakta nie jest chorobą, bo operacyjnie można ją odwrócić. Inaczej należy traktować jaskrę i AMD, które Światowa Organizacja Zdrowia uznała za choroby społeczne - mówiła prof. Krystyna Czechowicz-Janicka z Instytut Oka w Warszawie.
Audio
  • Przełomowe terapie w okulistyce (Debata medyczna/Jedynka)
Jaskra dotyka nawet ludzi młodych. W starszym wieku wykrywana jest w postaci zaawansowanej
Jaskra dotyka nawet ludzi młodych. W starszym wieku wykrywana jest w postaci zaawansowanej Foto: Glow Images/East News

Narząd wzroku jest jednym z najważniejszych zmysłów odpowiedzialnych za nasz kontakt ze światem zewnętrznym. Niestety wraz z wiekiem ulega znacznemu pogorszeniu. Przyczyną może być AMD - degeneracja plamki żółtej.

- Choroba siatkówki oka jest najczęstszą przyczyna utraty wzroku po 50 roku życia. W Polsce cierpi na nią ok. 1,5 mln osób. Związana jest z niewłaściwym trybem życia, z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak nadciśnienie i cukrzyca. Poza tym częściej chorują kobiety, co związane jest z genetyką - tłumaczył prof. Andrzej Stankiewicz, konsultant z warszawskiego Instytutu Oka. 

Z nagrania audycji można się dowiedzieć, jakie symptomy powinny nas zaniepokoić? Jakie badania wykonać w pierwszej kolejności? Na czym polegają przełomowe terapie w okulistyce na przykładzie leczenia wczesnej postaci zwyrodnienia plamki żółtej?

***

Tytuł audycji: Debata medyczna

Prowadzi: Iwona Schymalla

Goście: prof. Krystyna Czechowicz-Janicka (ekspert, Instytut Oka w Warszawie), prof. Andrzej Stankiewicz (konsultant, Instytut Oka w Wrszawie)

Data emisji: 7.02.2016

Godzina emisji: 16.15

tj/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

AMD a odmładzanie komórek siatkówki

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 12:16
Zwyrodnienie plamki żółtej to obecnie najpowszechniejsza choroba siatkówki oka i najczęstsza przyczyna utraty widzenia osób po 60. roku życia. Jeszcze do niedawna nie można było jej wyleczyć we wczesnym stadium.
rozwiń zwiń