X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Program "Po Pierwsze Zdrowie". Prof. Henryk Skarżyński: zdrowie jest naszym kapitałem

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 09:00
Wielospecjalistyczny Całoroczny Program Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym i Wsparcia Zdrowia Polaków "Po Pierwsze Zdrowie" obejmuje szereg działań, podejmowanych w wymiarze ogólnopolskim, w odniesieniu do wszystkich grup społecznych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. 
Audio
  • Program "Po Pierwsze Zdrowie". Darmowe badania i konsultacje (Sygnały dnia/Debata medyczna/Jedynka)
Henryk Skarżyński
Henryk SkarżyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przedsięwzięcie ma na celu promocję i organizację badań przesiewowych w różnych obszarach medycyny oraz kreowanie postaw prozdrowotnych i solidarności międzypokoleniowej w polskim społeczeństwie.

Pomysłodawca akcji, otolaryngolog i dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, prof. Henryk Skarżyński zwraca uwagę jak ważne jest to, że lekarze czekają na pacjentów niemalże na ulicy, oferując swoją pomoc. - Cieszę się, że ta akcja jeszcze będzie trwała w tym roku, bo jak się okazuje jest takie zapotrzebowanie - podkreśla i dodaje, że "kształtowanie naszych postaw jest niezwykle ważne i dużo od nas zależy, od zrozumienia, że zdrowie jest naszym kapitałem". 


Czytaj więcej
Skarżyński1200.jpg
Prof. Henryk Skarżyński: mamy dużą liczbę czynników ryzyka u naszych pacjentów

- Na dziś mamy głównie kłopot z chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi. Tymczasem praktycznie w 70 procentach na większość tych chorób wpływają nasze zachowania i nasze działania - mówi dr Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Instytutu Żywności i Żywienia.

Periodontolog dr Maciej Nowak zwraca uwagę na ogromne znaczenie aktywności fizycznej. - Najnowsza piramida żywieniowa WHO zmieniła się w porównaniu do poprzednich. Sama podstawa piramidy to codzienny ruch - podkreśla. Jak jest związek ruchu z chorobami dziąseł? Jak prawidłowo dbać o zęby? Więcej w nagraniu. 

Jakie są podstawowe czynniki ryzyka odpowiadające za choroby układu sercowo-naczyniowego oraz nowotwory? Jak wypadają Polacy na tle innych krajów, jeśli chodzi o świadomość zdrowotną? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Debata medyczna w ramach audycji "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Henryk Szrubarz 

Goście: prof. Henryk Skarżyński (otolaryngolog, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach), dr Grzegorz Juszczyk (dyrektor narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Instytutu Żywności i Żywienia), dr Maciej Nowak (periodontolog)

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 8.15

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: mamy dużą ilość czynników ryzyka u naszych pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:25
"Po Pierwsze Zdrowie" to całoroczny program, którego głównym celem jest przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym oraz wsparcie zdrowia Polaków. Badania przesiewowe trwały nieprzerwanie przez cały rok, a podsumowanie programu odbędzie się m.in. przez siedzibą Polskiego Radia 16 września 2019 roku. 
rozwiń zwiń