X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Migrena nie wie co to równouprawnienie

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 17:47
Z najnowszych badań wynika, że ponad 90 procent Polaków cierpi z powodu bólów głowy, a 1/3 pacjentów ma objawy towarzyszące, które mogą wskazywać na migrenę. Wiadomo również, że schorzenie to częściej dopada kobiety.
Audio
Migrena nie wie co to równouprawnienie
Foto: Glow Images/East News

- Migrena to więcej niż zwykły ból głowy, bo jest w nią zaangażowany cały mózg. Mamy do czynienia nie tylko z bardzo silnym bólem, ale także z takimi zjawiskami jak nudności, wymioty oraz nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapachy. Są osoby, które z migreną nie mogą praktycznie funkcjonować, muszą leżeć - mówiła w "Debacie medycznej" dr n. med. Maria Wysocka-Bąkowska, lekarz neurolog i członek Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy.

Są dwa rodzaje migreny: z aurą, czyli zespołem objawów, które poprzedzają sam ból migrenowy, i bez aury. - Około 25 procent napadów migreny to są napady z aurą. Objawy mogą być wzrokowe, od mroczków i iskierek, przez światło fortyfikacyjne, aż do zaniewidzenia. Po objawach wzrokowych albo bez nich może również dochodzić do drętwienia twarzy, ust i języka, a następnie kończyn. Czasem pojawia się nawet niedowład. Wtedy mówimy o migrenie porażennej. Aura w zasadzie powinna wycofać się do godziny i dopiero potem zaczyna się ból głowy - tłumaczył gość Jedynki.

Częściej niż mężczyźni na ataki migreny cierpią kobiety. - Jest to związane z hormonami. Problem rozpoczyna się właściwie w momencie dojrzewania, potem bywa, że słabnie w okresie ciąży i karmienia piersią. Migreny wracają wtedy, gdy wraca normalny cykl miesiączkowy - podkreślała Maria Wysocka-Bąkowska.

Posłuchaj całej rozmowy Iwony Schymalli i jej gościa.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mięso pomoże zwalczać przeziębienia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 11:39
Wirusy zwalczy silny organizm, a odporność poprawiają sen, właściwa dieta oraz ruch. Ważne jest białko zwierzęce: powstają z niego komórki, walczące z intruzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za dużo, za słodko, zbyt chaotycznie, za tłusto. Oto dieta naszych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 11:56
Jeśli dołożymy do tego brak ruch, to nie ma się co dziwić, że potem mamy cała masę najmłodszych cierpiących na różne choroby i schorzenia. Jak więc karmić nasze dzieci, by były zdrowe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serce masz tylko jedno. Zadbaj o nie!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 14:42
Choroby serca i układu krążenia stanowią pierwszą przyczynę zgonów w naszej populacji. W "Debacie medycznej " mówimy o sercach Polaków i naszych postawach zdrowotnych.
rozwiń zwiń