X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hipnotyczna Ewa Demarczyk nie mrugała na koncertach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 04:19
- Ona urodziła się z niezwykłym temperamentem, który potem widać było na scenie. Dzięki temu mogła robić takie wrażenie na publiczności i władać nią - opowiada Ewelina Karpacz-Oboładze.
Audio
  • Rozmowa z Angeliką Kuźniak, Eweliną Karpacz-Oboładze i Emilem Maratem (Moje książki/ Jedynka)
Autorki książki o Ewie Demarczyk podkreślają, że uważna lektura pozwoli odpowiedzieć na pytanie dlaczego gwiazda nie powróciła na scenę
Autorki książki o Ewie Demarczyk podkreślają, że uważna lektura pozwoli odpowiedzieć na pytanie dlaczego gwiazda nie powróciła na scenęFoto: PAP/CAF - Henryk Rosiak

Z osobą Ewy Demarczyk związanych jest wiele niewyjaśnionych zagadek. Od kilkunastu lat nie występuje na scenie, a jak głosi plotka, prawie nie odbiera telefonów. Jej postać z każdym rokiem jest coraz bardziej owiana tajemnicą, co stara się zmienić książka "Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk" Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze.
Autorkom nie udało się skontaktować ani z Ewą Demarczyk, ani z jej impresario, ale przeczytały szereg materiałów jej poświęconych i rozmawiały z blisko 70 osobami na jej temat. Jeden z rozmówców przyznał, że hipnotyzowała publiczność, bo "nie mrugała oczami". - Pamiętam jak podczas rozmowy z Zygmuntem Koniecznym powiedziałam mu o tym, a on był wielce zdumiony. Dla mnie była to pierwsza rzecz, której się dowiedziałam o Ewie Demarczyk - opowiada Angelika Kuźniak.

Jedna z zagadek dotyczących Ewy Demarczyk związana jest z tym, że pomimo danej jej szansy, nie zdecydowała się na karierę we Francji. Dyrektor paryskiej Olimpii mówił o niej, że jest drugą Edith Piaf, ale ona nie chciała śpiewać po francusku. - Zaproponowano jej nawet, by tekściarze, którzy pracowali dla Edith Piaf pisali dla niej, ale Ewa Demarczyk chciała skończyć studia. Jak mówiła, francuskiego może się nauczyć w Polsce i chce śpiewać teksty polskich poetów - mówi Angelika Kuźniak.
***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze (autorki książki "Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk"), Emil Marat (autor "thrillera ekonomicznego" zatytułowanego "Lawirynt", opartego na motywach afery Amber Gold), Tadeusz Lewandowski (krytyk teatralny)

Data emisji: 21.01.2015

Godzina emisji: 20.14

(sm, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dramat życia żon pisarzy. Fascynacja, walka i miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 05:32
- Wszystkie bohaterki tej książki przeżywały samotność. Ich życie było momentami piekłem, ale było ono szczęśliwe, intensywne i twórcze - mówi Radosław Romaniuk, autor książki "One. Kobiety, które kochały pisarzy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Hen: dzięki taksówkarzom mam kontakt ze społeczeństwem

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 11:36
- Niektóre z rozmów, które zdarza mi się wtedy prowadzić, są bardzo oryginalne. Nie spodziewałem się, że ludzie mogą mieć takie pomysły - mówi pisarz i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bator i mroczna historia kobiety, która zniknęła bez śladu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 02:57
- Piszę nielinearnie, gęsto i we wszystkich kierunkach, ale byłam w tropikach, więc jakże miałabym pisać inaczej - mówi Joanna Bator o swojej najnowszej książce "Wyspa Łza".
rozwiń zwiń