Bernard Werber o spiskach w świecie mrówek

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 11:14
Snują intrygi, walczą przy użyciu coraz doskonalszej broni, biorą niewolników, kochają się - to mrówki, bohaterki fascynującej trylogii autorstwa francuskiego pisarza Bernarda Werbera.
Audio
  • Bernard Werber o swojej trylogii o mrówkach (Moje książki/Jedynka)
Czego ludzie mogą się nauczyć obserwując mrówki?
Czego ludzie mogą się nauczyć obserwując mrówki?Foto: ccrismp/freeimages.com/cc

Bernard Werber przyznał w Jedynce, że gdy rozpoczynał pracę nad książką o mrówkach, tak naprawdę niewiele wiedział o tych owadach.

''
- Zainstalowałem u siebie w domu mrowisko liczące 1,6 tys. osobników. Obserwując świat mrówek, odkryłem wiele niesamowitych rzeczy - podkreślił pisarz. Jego zdaniem, "mamy czego się uczyć od mrówek". W audycji Bernard Werber wymienił, co ludzie mogliby przejąć od tych zwierząt.

Gość Jedynki swoje obserwacje naukowe spisał w formie thrillera biologicznego połączonego z kryminałem, z elementami science-fiction. - Od razu wiedziałem, że po to, by ludzie zainteresowali się światem mrówek muszę to ubrać w swego rodzaju historię miłosną, przygodową i nadać temu charakter śledztwa kryminalnego - wyjaśnił francuski autor.

 

Myli się jednak ten, kto uważa, że "Imperium mrówek", "Dzień mrówek" i "Rewolucja mrówek" to wydawnictwa o owadach. W audycji Bernard Werber zdradził, jaki jest prawdziwy cel i charakter jego książek.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Bernard Werber (pisarz)

Data emisji: 20.05.2015

Godzina emisji: 20.19
kk/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Polska bez flaków byłaby Polską? Nowa powieść Krzysztofa Vargi

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 23:27
- Myślę, że czytelnicy moich książek nie utożsamiają się z bohaterami, którzy są wykrzywieni, nieudaczni, przerysowani i groteskowi, tak jak bohater "Masakry" - mówi Krzysztof Varga.
rozwiń zwiń