Bogusław Linda: na początku byłem przerażony

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 04:11
- Cieszę się, że Magda Umer fajnie dla mnie poprowadziła tę rozmowę i nie musiałem wyrzucać z siebie tych potworności, które we mnie drzemią - o tym, jak powstawała książka "Zły chłopiec" mówi Bogusław Linda.
Audio
  • Rozmowa Magdą Umer, Bogusławem Lindą i Agnieszką Tomczyszyn (Moje książki/Jedynka)
Tytuł Zły chłopiec jest - jak podkreślają autorzy książki - bardzo przewrotny.  - To jest niezwykły chłopiec, mój sąsiad Bogusław Linda - mówi w Jedynce Magda Umer.
Tytuł "Zły chłopiec" jest - jak podkreślają autorzy książki - bardzo przewrotny. - To jest niezwykły chłopiec, mój sąsiad Bogusław Linda - mówi w Jedynce Magda Umer.Foto: PAP/Tomasz Gzell

"Zły chłopiec" to przewrotny tytuł książki Magdy Umer i Bogusława Lindy. Swój początek miała ona w wywiadzie udzielonym przez pieśniarkę i aktora kolorowemu czasopismu. Wówczas odbyli oni długą i interesującą rozmowę. - Zresztą, o ile dobrze pamiętam, było to w okolicach łóżka w jakimś domu handlowym - dodaje Bogusław Linda.

Gazeta opublikowała jej część, a apetyt na stworzenie większej całości pozostał. Po latach Lidia Popiel zadzwoniła do Magdy Umer z propozycją napisania książki, którą uzupełniałyby zdjęcia żony aktora. - Szczerze mówiąc byłem lekko przerażony, że będę musiał mówić o sobie, a nie będę mógł zdradzić wielu spraw, które mam w środku. Bałem się tego spotkania i tego, że Magda Umer będzie ode mnie wymagała dobicia do dna mojego jestestwa, a tego bym nigdy w życiu nie zrobił - mówi aktor.

Goście Anny Stempniak opowiadali o tym, jak postrzegają czasy, w których przyszło im żyć, co czyni Bogusława Lindę młodszym pomimo upływu lat i na czym polega człowieczeństwo.

A już od 3 sierpnia w "Lekturach Jedynki" Magda Umer i Bogusław Linda będą czytać fragmenty swojej książki. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o godz. 10.35.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Agnieszka Tomczyszyn (debiutująca autorka powieści fantasy "Ezotero córka wiatru"), Magda Umer (pieśniarka, dziennikarka, scenarzysta, reżyser), Bogusław Linda (aktor), Tadeusz Lewandowski (krytyk literacki)

Data emisji: 29.07.2015

Godzina emisji: 20.14

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Mularczyk: wojna odebrała mi dzieciństwo i ufność

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 02:45
- Twierdzę, że historia to jest to, co inni zrobili z nami i co inni zrobili nam - uważa Andrzej Mularczyk, pisarz, scenarzysta filmowy, autor reportaży i twórca słuchowisk radiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowiadanie z radiem w tle". Posłuchaj zwycięskiego utworu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 21:38
- To opowiadanie jest bardzo logiczne, związane z radiem jako bohaterem i ma znakomitą puentę - mówił w Jedynce krytyk literacki Tadeusz Lewandowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praga jak inna planeta. Magiczna rzeczywistość Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 23:34
- Warszawska Praga to inna planeta. To również inna mentalność ludzi, którzy tam mieszkają - mówi Jerzy Woropiński, autor książki "Moja magiczna Praga".
rozwiń zwiń