Sposób na pisanie. "Nie można czekać na wenę"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 21:09
- Pisarz nie może czekać na wenę. Takie słowa jak natchnienie należy usunąć ze słownika i po prostu systematycznie pracować codziennie - mówi autor kryminałów Remigiusz Mróz.
Audio
  • Remigiusz Mróz zdradza sposób na pisanie, mówi o swoich ulubionych autorach i miłości do Tatr (Moje książki/ Jedynka)
Tatry
TatryFoto: Pixabay

Wyd. Filia Wyd. Filia

Po przeczytaniu książki "Przewieszenie" Remigiusza Mroza, wędrówki po Tatrach nie będą już takie same. Autor opisuje serię wypadków, które wstrząsają Podhalem. Jak się okazuje, ktoś morduje turystów na górskich szlakach. - Sceneria jest bardzo wdzięczna do opowieści kryminalnej, bo jeśli ktokolwiek był w Tatrach i widział te wysokie, postrzępione, surowe szczyty, to myślę, że poczuł niebezpieczeństwo, potęgę natury i pewien niepokój - opowiada pisarz.

W programie mówiliśmy o tym, czy Remigiusz Mróz skalał góry, wprowadzając w to miejsce, będące dla wielu świętym, mordercę i śmierć. Wyjaśniliśmy m.in., jak można przeżyć zejście lawiny i w czym pomagają wysokogórskie wędrówki. Pisarz zdradził, jak udaje mu się napisać książkę… w miesiąc. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której polecaliśmy również powieść Kingi Dębskiej "Moje córki krowy".

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Remigiusz Mróz (pisarz, autor wydanej pod patronatem Jedynki powieści kryminalnej "Przewieszenie"), Tadeusz Lewandowski (krytyk literacki)

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 20.19

sm/ag

Czytaj także

Podsumowanie wydarzeń 2015 roku w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:23
Co nam zostanie z minionego roku, czyli podsumowanie wydarzeń kulturalnych 2015: literatura, sztuka, film, teatr w oczach dziennikarzy Redakcji Kultury radiowej Jedynki i ich gości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Piedziewicz: czytanie "Dżokera" można połączyć ze zwiedzaniem Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 16:09
- Pierwszoplanowym bohaterem jest miasto. Ja sam fascynującą historię Gdynię doceniłem na nowo widząc zadowolenie w oczach przyjaciół, których tu oprowadzałem - opowiada Michał Piedziewicz, autor powieści "Dżoker" osadzonej w przedwojennej Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Szekspir. Współcześni pisarze odpowiadają mistrzowi

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 13:25
- Szekspir żył w czasach "pomiędzy", podobnie jak my w Polsce, myślę więc, że ta seria zdobędzie wielu czytelników. Dziś Szekspira trudno czytać jeden do jednego, ale wielcy pisarze wybrani do serii potrafią mu odpowiedzieć - mówi dr Piotr Rudzki.
rozwiń zwiń