Audiobook jakiego nie było. Biblia w wersji hollywoodzkiej

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 12:31
Po raz pierwszy w historii powstaje słuchowisko z całego tekstu Biblii, bez żadnych skrótów, ze specjalnie napisaną muzyką i efektami dźwiękowymi. Wystąpią polskie gwiazdy, ale na udział w nagraniu mają też szansę amatorzy.
Audio
  • Goście Magdy Mikołajczuk m.in. o biblijnym audiobooku i i konkursie im. R. Kapuścińskiego (Moje książki/ Jedynka)
Ukrzyżowanie Jezusa, ale też potop czy stworzenie świata - między innymi takie sceny usłyszymy w wyjątkowym audiobooku (na zdjęciu Ukrzyżowanie - obraz Tintoretta)
Ukrzyżowanie Jezusa, ale też potop czy stworzenie świata - między innymi takie sceny usłyszymy w wyjątkowym audiobooku (na zdjęciu Ukrzyżowanie - obraz Tintoretta)Foto: wikipedia/domena publiczna

Całość będzie trwała około 110 godzin i zostanie za darmo udostępniona na stronie bibliaaudio.pl. Pomysłodawcą i reżyserem audiobook jest Krzysztof Czeczot.

- Lubię robić dobrą literaturę, jakkolwiek niegrzecznie może to zabrzmieć w stosunku do Pisma Świętego. Kiedy postanowiłem, że to zrobimy, pomyślałem, że stworzenie świata, potop, czy ukrzyżowanie to coś, co może być bardzo zjawiskowe w przestrzeni dźwiękowej. Proszę pamiętać, że będziemy to nagrywać - przepraszam za określenie - w sposób hollywoodzki w warstwie realizacji dźwięku - opowiadał w Jedynce Krzysztof Czeczot.

Audiobook ma być "cyfrowym pomnikiem na 1050. rocznicę chrztu Polski". W audycji mówiliśmy m.in. jacy wielcy aktorzy wezmą udział w nagraniu, w tym kto wystąpi w roli Boga, a także jak można pomóc w realizacji projektu. W nagraniu można znaleźć także fragmenty audiobooka.

W audycji mówiliśmy także o tytułach, które znalazły się w finale nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki (opowiedziała o nich jedna z jurorek Lidia Ostałowska), a także o targach książki w Londynie (relacja Adama Dąbrowskiego).

***

Tytuł audycji: Moje książki (z cyklu "Kulturalna Jedynka")

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Krzysztof Czeczot (pomysłodawca i reżyser superprodukcji "Biblia audio")

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 22.10

ei/pg

Czytaj także

"Fatum i Furia". "Nie zawsze wiadomo, po której stronie stoi dobro"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 09:00
"Fatum i furia" Lauren Groff to historia małżeństwa z 24-letnim stażem, opowiedziana z dwóch, diametralnie różnych perspektyw: męża i żony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesięć tańczących kobiet. "Prowadziły nie tylko w tańcu"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 13:00
- Pina Bausch była wybitną tancerką, bo odrzuciła technikę. Nie interesowało jej to, jak tańczysz, tylko to, co masz w środku - opowiada Jacek Marczyński, autor książki "Dziesięć tańczących kobiet".
rozwiń zwiń