X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michael Crummey: pisząc, staram się zrozumieć samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 18:17
- Nowa Fundlandia to miejsce, które mnie stworzyło. Pisząc o niej, staram się zrozumieć samego siebie - podkreśla powieściopisarz, przyznając, że jego rodzinna wyspa jest miejscem, o którego istnieniu wie niewiele osób na świecie.
Audio
  • O swojej twórczości opowiadają Jakub Kornhauser i Michael Crummey (Kulturalna Jedynka)
- Myślę, że ludzie odwiedzają Nową Fundlandię, bo znudziły im się modne miejsca. Dzikość jest najistotniejszą rzeczą tego miejsca, nie musisz jej szukać, jest na wyciągnięcie ręki  - mówi Michael Crummey
- Myślę, że ludzie odwiedzają Nową Fundlandię, bo znudziły im się modne miejsca. Dzikość jest najistotniejszą rzeczą tego miejsca, nie musisz jej szukać, jest na wyciągnięcie ręki - mówi Michael CrummeyFoto: Aiden Mahoney/Flickr/CC 2.0

- Interesuje mnie nie tylko opisanie tego miejsca, ale przede wszystkim tego, co ludzkie w tych warunkach. Jak konkretne sytuacje dziejące się w tym miejscu mogłyby się zdarzyć wszędzie – deklaruje rozmówca Magdy Mikołajczuk. Przyznaje też, że niewyobrażalnie satysfakcjonujące jest spotkanie z ludźmi, którzy przyjechali na Nową Fundlandię, bo poczuli więź z jego bohaterami i odnieśli wrażenie, że jest to miejsce inne od tych, które znają.

O czym opowiada wydana właśnie po polsku "Rzeka złodziei", której akcja, podobnie jak w powieściach "Dostatek" i "Sweetland", dzieje się na Nowej Fundlandii? Wszystkie książki ukazały się w tłumaczeniu Michała Alenowicza. Jak to się stało, że Nowofundlandczycy wciąż mówią prawie takim samym językiem jak Szekspir? Dlaczego pisanie z perspektywy Beothuków, czyli rdzennych mieszkańców Nowej Fundlandii, Michael Crummey uważa za okrucieństwo?

Zapraszamy do wysłuchania audycji w której rozmawialiśmy także z Jakubem Kornhauserem, laureatem tegorocznej Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej o nagrodzonym tomiku "Drożdżownia".

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Michael Crummey (pisarz), Jakub Kornhauser (poeta, literaturoznawca)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 15.15

gs/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Małe życie" - książka, która zmienia wszystko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 10:00
- Po przeczytaniu takiej książki już nic nie jest takie, jak było - przyznała w Jedynce tłumaczka "Małego życia" Jolanta Kozak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakim jesteś czytelnikiem namiętnym czy dworskim?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:00
- Jestem namiętnym kochankiem książkowym, takim który robi krzywdę książce, jak nazwałby to kochanek dworski, który traktuje książki z szacunkiem – przyznaje Justyna Sobolewska, autorka "Książki o czytaniu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Parys: pisząc tę książkę weszłam w tunel pamięci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 13:20
- Nagle znajdujemy się w miejscach w których rzeczywiście byliśmy. Im bardziej w to wchodzimy, tym więcej nam się przypomina – mówiła w Jedynce autorka książki "Biała Rika".
rozwiń zwiń