Małgorzata Niezabitowska: mój dziennik dedykuję młodym

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:50
- Ten dziennik był pisany dla ludzi na Zachodzie, którzy nie mieli zielonego pojęcia o życiu w okresie stanu wojennego. W zeszłym roku ocknęłam się, że to samo dotyczy dwóch pokoleń Polaków, które wyrosły od tamtej pory. Wydawało mi się, że forma dziennika może im tę wiedzę przynieść - mówi Małgorzata Niezabitowska.
Audio
  • Małgorzata Niezabitowska o książce "W twoim kraju wojna!" (Moje książki/Jedynka)
Małgorzata Niezabitowska
Małgorzata NiezabitowskaFoto: Paweł Supernak/PAP

Okładka książki/Wyd. Karta Okładka książki/Wyd. Karta

"W twoim kraju wojna!" to wyjątkowy tekst, któremu towarzyszą fragmenty ówczesnego osobistego dziennika Małgorzaty Niezabitowskiej oraz spisane już po 1989 roku opowieści, odsłaniające kulisy często brawurowych, a zawsze ściśle tajnych działań. Narracje te, wraz z fotografiami autorstwa męża Niezabitowskiej Tomasza Tomaszewskiego, tworzą barwną, wielowątkową, dynamiczną całość, którą czyta się niczym przygodowo-szpiegowski thriller.

Dlaczego autorka pisała swój konspiracyjny dziennik stanu wojennego jako mężczyzna i na czym polegala misterna intryga, dzięki której udało się przemycić go na Zachód, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Małgorzata Niezabitowska (dziennikarka, pisarka, przed ogłoszeniem stanu wojennego reporterka "Tygodnika Solidarność", w latach 1989-91 rzeczniczka prasowa rządu Tadeusza Mazowieckiego)

Data emisji: 5.10.2016

Godzina emisji: 21.10

pg/mg

Czytaj także

Małgorzata Niezabitowska: klasa polityczna nie rozwinęła się w dobrym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 18:05
- Bardzo nam brakuje ludzi ideowych, dla których nie liczy się tylko doraźna kariera - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Niezabitowska, dziennikarka m.in. tygodnika "Solidarność", rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego.
rozwiń zwiń