"Listy z podróży". Radiowe skecze od Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:34
- Maria Wasowska twierdziła, że panowie na co dzień tak ze sobą rozmawiali. To co słyszymy w "Listach z podróży" to taka "uliteraturyzowana" przez Jeremiego Przyborę forma tych rozmów - mówi Monika Wasowska.
Audio
  • Monika i Grzegorz Wasowscy o audiobooku "Listy z podróży Jeremiego Przybory" (Moje książki/Jedynka)
Fragment okładki audiobooka Listy z podróży Jeremiego Przybory w wykonaniu Przybory i Jerzego Wasowskiego
Fragment okładki audiobooka "Listy z podróży Jeremiego Przybory" w wykonaniu Przybory i Jerzego WasowskiegoFoto: materiały promocyjne

Pod koniec października, nakładem Polskiego Radia, ukazał się audiobook "Listy z podróży Jeremiego Przybory" w wykonaniu Przybory i Jerzego Wasowskiego. Zawiera on 88 skeczy - wyimaginowanych relacji z przemieszczających się po Warszawie Starszych Panów (m.in. z podróży do piwnicy, do piekarni, na Żoliborz czy Bielany). Teksty te powstały specjalnie dla Polskiego Radia.

Grzegorz Wasowski Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski byli radiowcami z krwi i kości. Nawet gdy już telewizja zaprosiła ich w swe niegościnne progi, to nadal działali w radiu

- Obaj byli z krwi i kości radiowcami. Nawet gdy już telewizja zaprosiła ich w swe niegościnne progi, to nadal działali w radiu, nadal powstawały wersje radiowe ich widowisk - podkreśla Grzegorz Wasowski. To on, wspólnie ze swoją żoną Moniką, przekopali archiwum Polskiego Radia w poszukiwaniu "Listów z podróży", które ukazały się w formie audiobooku.

Czy na płycie zebrane są wszystkie skecze z tego cyklu, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również próbka humoru z audiobooka i rozmowa z Indonezyjczykiem Eką Kurniawanem, autorem powieści "Piękno to bolesna rana".

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Monika i Grzegorz Wasowscy (Fundacja Wasowskich)

Data emisji: 16.11.2016

Godzina emisji: 21.10

pg/ab

Czytaj także

103. rocznica urodzin. Jerzy Wasowski upamiętniony przez Polskie Radio

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 16:20
Wybitny kompozytor większość swojego zawodowego życia związał z radiem. We wtorek 31 maja, w dniu urodzin współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, radiowa Jedynka przypomniała jego dokonania. Odbyła się też uroczystość nadania imienia Jerzego Wasowskiego studiu S4/6.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na uśmiech, czyli Jeremi Przybora nieznany i odnaleziony

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 22:45
- Kiedy przeczyta się całą twórczość Jeremiego Przybory, to wszystko zajmuje swoje miejsce i widzimy ten świat w całości - mówi Teresa Drozda, autorka wyboru drugiego tomu "Dzieł (niemal) wszystkich" Jeremiego Przybory.
rozwiń zwiń