X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Jeremi Przybora nie został klasykiem?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 21:06
- Kiedy pojawia się ktoś, kto proponuje Jeremiemu Przyborze, by został klasykiem w niewielkim, ale bardzo bogatym państewku, to on taką propozycję odrzuca i takie wątki pojawiają się w Kabarecie Starszych Panów - mówi redaktor Teresa Drozda.
Audio
  • Jeremi Przybora wciąż nieodkryty i niepoznany (Moje książki/ Jedynka)
Fragment okładki książki Jeremi Przybora Dzieła (niemal) wszystkie
Fragment okładki książki Jeremi Przybora "Dzieła (niemal) wszystkie"Foto: mat. promocyjne/Wydawnictwo Znak

Przybora_Przymkniete-oko_popr_500pcx.jpg

W mijającym roku ukazały się trzy tomy "Dzieł (niemal) wszystkich" Jeremiego Przybory. Na ponad 3400 stronach znajdziemy wiersze, piosenki, opowiadania, skecze, powieści, wspomnienia, słuchowiska, sztuki, krótkie formy tego autora. Goście Jedynki przyznają, że wprawdzie tomy są opasłe, ale brakuje w nich części dzieł Przybory. - Lepiej pozostawić lekki niedosyt niż przesyt - komentuje Grzegorz Wasowski.

Na podstawie historii, które znajdziemy w tych tomach, możemy odnieść wrażenie, że Jeremi Przybora miał pamięć do wszystkiego. Choć autor wiele rzeczy zapisywał, nie szanował swoich notatek, w których panował ogromny bałagan. - Nie ma spisu, ani porządnego archiwum, bo nie przywiązywał do tego wagi. Praca nad jego zbiorami to nieustanne poszukiwania - opowiadają Teresa Drozda i Monika Wasowska.

Dlaczego Jeremi Przybora nie został Gogolem? O tym w nagraniu audycji.

W audycji wykorzystujemy archiwalne nagrania Jeremiego Przybory.

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Teresa Drozda (dziennikarka radiowa, reportażystka), Monika Wasowska (dziennikarka, specjalistka PR, trenerka), Grzegorz Wasowski (dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor)

Data emisji: 21.12.2016

Godzina emisji: 21.06

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przepis na uśmiech, czyli Jeremi Przybora nieznany i odnaleziony

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 22:45
- Kiedy przeczyta się całą twórczość Jeremiego Przybory, to wszystko zajmuje swoje miejsce i widzimy ten świat w całości - mówi Teresa Drozda, autorka wyboru drugiego tomu "Dzieł (niemal) wszystkich" Jeremiego Przybory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy z podróży". Radiowe skecze od Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:34
- Maria Wasowska twierdziła, że panowie na co dzień tak ze sobą rozmawiali. To co słyszymy w "Listach z podróży" to taka "uliteraturyzowana" przez Jeremiego Przyborę forma tych rozmów - mówi Monika Wasowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeremi Przybora. "Radio było jego życiem"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 15:23
- Jeszcze przed wojną ojciec był spikerem w Polskim Radiu. Potem to samo robił w radiu bydgoskim, gdzie zaczął też trochę pisać. Namówił go do tego dyrektor tej rozgłośni po tym, jak zobaczył teksty ojca w gazetce ściennej "Organ wiszący" - mówi syn Jeremiego Przybory Konstanty.
rozwiń zwiń