Opisz stolicę w maksymalnie stu słowach i wygraj

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 17:00
Kto ma pomysł na ciekawy opis stolicy może go zgłosić do 19 lutego. Do tego dnia trwa przyjmowanie prac do konkursu "Warszawa w 100 słowach". Najlepsze opowiadania zostaną opublikowane w książce. Ale nagród jest znacznie więcej.
Audio
  • W Kulturalnej Jedynce o konkursie "Opisz Warszawę w 100 słowach" opowiada Monika Błaszczak z Węgierskiego Instytutu Kultury.
Opisz Warszawę w 100 słowach to konkurs zarówno dla zawodowych pisarzy jak i amatorów.
"Opisz Warszawę w 100 słowach" to konkurs zarówno dla zawodowych pisarzy jak i amatorów.Foto: cimedia/Pixabay

Pomysł na opisywanie miasta w stu słowach przywędrował z chilijskiego Santiago. W Europie po raz pierwszy pojawił się na Węgrzech. - W tym momencie to bardzo popularny konkurs w całej Ameryce Południowej. Również w Meksyku - zauważała Monika Błaszczak z Węgierskiego Instytutu Kultury w audycji Kulturalna Jedynka.

Zwycięskie opowiadania pojawiają się w metrze, na billboardach, a obrazują je najlepsi rysownicy. - Swoje prace mogą przesyłać zarówno zawodowi pisarze, scenarzyści, czy ktoś, kto ma w tej chwili ochotę napisać opowiadanie luźno związane z Warszawą - wyjaśniała Błaszczak. Warunek jest jeden - teksty nie mogą być dłuższe niż sto słów.

Pierwsza setka opowiadań trafi do artystycznej książki promującej stolicę. 12 z nich będzie miało oprawę graficzną, z kolei autorzy trzech najlepszych mogą liczyć na nagrody pieniężne.

Gdzie przesyłać prace i gdzie znaleźć więcej informacji o konkursie, warto to sprawdzić w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 3.01.2017

Godzina emisji: 21.24

ae/mg