X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Literatura kobieca to nie tylko romanse"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 12:57
- Od 5 lat w Siedlcach jest organizowany Festiwal Literatury Kobiecej. Spektrum gatunków, tematów i stylów, które się tam pojawiają, jest ogromne. To nie tylko romanse, ale również sagi historyczne, kryminały czy powieści satyryczne. Łączy je to, że zostały napisane przez kobiety - mówi pisarka Anna Fryczkowska.
Audio
  • Pisarka Anna Fryczkowska o tym, czym jest literatura kobieca (Moje książki/Jedynka)
  • Ks. Roman Szpakowski o Nagrodzie Wydawców Katolickich "Feniks" (Moje książki/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Pexels

Gość radiowej Jedynki stawia diagnozę, że rynek książek jest w Polsce kobiecy, ale to męscy autorzy są częściej doceniani przez kapituły rozmaitych nagród. - Mamy więcej czytelniczek niż czytelników. To kobiety częściej kupują i wypożyczają książki. Natomiast stypendia, recenzje w poważnych tygodnikach i najważniejsze festiwale literackie są zarezerowane głównie dla mężczyzn. Jeśli popatrzymy na półki w księgarniach, widać tam więcej kobiecych nazwisk. Za to wśród nagradzanych i rezencowanych autorów kobiety stanowią między 10 a 20 procent - podkreśla Anna Fryczkowska.

Jakimi czytelniczkami są kobiety i co najczęściej inspiruje pisarki, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również rozmowa z ks. Romanem Szpakowskim o Nagrodzie Wydawców Katolickich "Feniks".

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Anna Fryczkowska (pisarka, scenarzystka, tłumaczka, dziennikarka)

Data emisji: 18.01.2017

Godzina emisji: 21.09

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy kanon lektur - przypadkowy zbiór tytułów?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 13:30
- Patrzę na kanon, jak na zbiór, który jest dość przypadkowy. Mamy "Małego Księcia" w ósmej klasie, a dzieci w wieku 10-12- lat mają w obszernych fragmentach czytać "Pana Tadeusza" - utwór pisany wierszem i przeznaczony dla dorosłych - mówi literaturoznawczyni Anna Czernow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książkę o Hepnarowej powinien przeczytać każdy, kto ma dziecko"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 14:29
- Mimo krótkiego życia, sformułowała ona następujące zdanie: "Jestem bogiem swojego prawa do zemsty". Co też wydarzyło się w życiu tej młodej osoby, że w wieku 22 lat chciała się zemścić na społeczeństwie bez względu na konsekwencje? - docieka w radiowej Jedynce Mariusz Szczygieł.
rozwiń zwiń