X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odradzające się życie teatralne powojennej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:27
- Warszawa, wydawałoby się, że zbadana i ciesząca się coraz większym zainteresowaniem, kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Jedną z nich jest to, co się działo w stolicy tuż po wojnie - mówi Tomasz Mościcki, autor książki "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949".
Audio
  • Tomasz Mościcki o książce "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949" (Moje książki/Jedynka)
  • Ryszard Ćwirlej o swoich powieściach kryminalnych (Moje książki/Jedynka)
Fragment okładki książki Warszawskie sezony teatralne 1944-1949
Fragment okładki książki "Warszawskie sezony teatralne 1944-1949"Foto: materiały prom./Fundacja Historia i Kultura

Licząca ponad 1300 stron dokumentalna praca to kontynuacja opowieści o warszawskich scenach, którą Tomasz Mościcki rozpoczął w przychylnie przyjętej kronice "Teatry Warszawy 1944–1945". Z jego kolejnej książki dowiadujemy się między innymi, że istniejący do dziś Teatr Powszechny powstał w październiku 1944 roku jako Teatr m. st. Warszawy.

- Siedziba teatru mieściła się na ulicy Inżynierskiej. Jego zespół działał w warunkach, które dziś trudno sobie wyobrazić. Choć prawy brzeg miasta, Praga, był stosunkowo mało zniszczony, nie było dostępu do elektryczności, kanalizacji itp. W budynkach nie było też szyb - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Jaki był tytuł pierwszego powojennego przedstawienia, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również rozmowa z Ryszardem Ćwirlejem, autorem poczytnych kryminałów historycznych z różnych epok, zawsze jednak usytuowanych w Poznaniu i wykorzystujących gwarę poznańską.

***

Tytuł audycji: Moje książki (w paśmie "Kulturalna Jedynka")

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Tomasz Mościcki (autor książek o teatrze, teatrolog, historyk teatru, krytyk teatralny, fotograf, dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 1.01.2017

Godzina emisji: 21.10

pg/ab


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sen o Rybakach" - opowieść o zaginionej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Juliusz Kulesza - uczestnik Powstania Warszawskiego, autor książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej - stworzył książkowy portret miejsca, w którym spędził dzieciństwo.
rozwiń zwiń