Zośka Papużanka: jestem wielką fanką opowiadań

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
- Bardzo wysoko cenię sobie opowiadania. Kto wie nawet, czy nie stawiam ich wyżej niż jakieś bardzo grube powieści. Są wygodniejsze, można je zabrać do torebki, bo nie ważą 6,5 kg - śmieje się autorka tomu opowiadań "Świat dla ciebie zrobiłem".
Audio
  • Zośka Papużanka o tomie opowiadań "Świat dla ciebie zrobiłem" (Moje książki/Jedynka)
Zośka Papużanka
Zośka Papużanka Foto: mat. promocyjne

Jako fanka opowiadań Zośka Papużanka postanowiła sprawdzić się w tym gatunku jako autorka. - Opowiadania są dla pisarza dużym ograniczeniem, bo trzeba się zmieścić na kilku czy kilkunastu stronach - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Opowiadania nie mają dziś silnej pozycji na rynku wydawniczym, choć zdawałoby się, że szybkie czasy, w których żyjemy sprzyjają tej krótkiej formie literackiej. - To kompletnie paradoksalne, ale wolimy grube książki. Na mój własny użytek staram się to wytłumaczyć tym, że ludzie wolą światy dopowiedziane, bo są one łatwiejsze. Opowiadanie natomiast pozostawia czytelnikowi dużo więcej miejsca na interpretację - podkreśla Zośka Papużanka.

Z pisarką rozmawiamy również w audycji o podsłuchiwaniu ludzi w tramwajach, marzeniu o kole garncarskim i domu na wsi oraz jej ulubionych autorach opowiadań.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Zośka Papużanka (autorka powieści "On" i "Szopka" oraz tomu opowiadań "Świat dla ciebie zrobiłem")

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 21.10

Fragmenty opowiadań z tomu "Świat dla ciebie zrobiłem" czyta Agnieszka Kunikowska.

pg/zi

Czytaj także

Podejmij wyzwanie Jedynki! Napisz opowiadanie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 13:41
Na laureatów konkursu "Opowiadanie z radiem w tle" czekają cenne nagrody. Wraz z ekspertami radzimy jak napisać dobry tekst, który trzymał będzie czytelnika w napięciu.
rozwiń zwiń