X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Wilk: spieszmy się podróżować, dopóki mamy dokąd

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 14:16
- Mam rosnący kłopot z podróżowaniem w poszukiwaniu głębokich i autentycznych przeżyć. Mój wybór znacznie się zawęził w ostatnim czasie - mówi Paulina Wilk, autorka książki "Między walizkami".
Audio
  • Paulina Wilk o książce "Między walizkami" (Moje książki/Jedynka)
  • Sylwią Chutnik o Kawiarni Literackiej na Off Festiwalu w Katowicach (Moje książki/Jedynka)
Paulina Wilk
Paulina WilkFoto: Adam Ciereszko/PAP

W swym zbiorze felietonów Paulina Wilk pisze o różnych aspektach podróżowania - o podróżach dalekich i bliższych, dziecięcych nad Bałtyk i dorosłych na drugi koniec świata, o uważności na ludzi i chwile przeżywane w drodze i o tym, że warto powiedzieć "zostaję", kiedy większość chce wyjeżdżać.

Na podstawie swych obserwacji autorka formułuje wniosek, że świat się do siebie upodabnia, "wytwarza makietę wyobrażeń jakieś pararzeczywistości". - Różne zakątki, często nisze świata wykonują coś w rodzaju sztuczki, która ma zadowolić turystów. Ten przedziwny efekt, który nastąpił po kilku dekadach masowej turystyki spowodował, że miejsce, do którego jedziemy odpowiada na nasze wyobrażenia, przestaje być sobą - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Paulina Wilk zwraca również uwagę na pewien paradoks dotyczący podróżowania Polaków. - Do 1989 roku, tak długo, jak świat był dla Polaków zamknięty, był on dla nas bardzo fascynujący. A odkąd stał się dostępny, jakoś przestał nas interesować. Efekt jest taki, że w tym roku można usłyszeć o polskich strefach turystycznych w różnych częściach świata. Mam wrażenie, że wielu z nas podróżuje, żeby nie podróżować, żeby nie poczuć tego przeniesienia - twierdzi pisarka.

A czym dla niej sa podróże? O tym w nagraniu audycji. Tam również rozmowa z Sylwią Chutnik o Kawiarni Literackiej, która będzie towarzyszyć Off Festiwalowi w Katowicach (4-6.08).

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kultura na wakacje

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Paulina Wilk, Sylwia Chutnik (pisarki)

Data emisji: 19.07.2017

Godzina emisji: 21.10

pg/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Evald Flisar: w Afryce czułem ciekawość i strach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 15:16
- Podróże to zmaganie się z samym sobą. W momencie, kiedy wpadamy w rutynę po pewnym czasie stajemy się martwi. Budzimy się dopiero wtedy, kiedy przeżywamy jakiś szok kulturowy. Dlatego jako cel podróży wybieram takie miejsca, jak np. Afryka Zachodnia - mówi słoweński pisarz Evald Flisar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odessa i Stambuł. "Przystań dla poszukiwaczy przygód"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 15:51
Dwa portowe, wielokulturowe miasta o burzliwej historii - Odessa i Stambuł. Czym przyciągały i zadziwiały kiedyś, a czym teraz?
rozwiń zwiń