X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kamień" i inne części serii. Etno-kryminały po polsku

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 14:00
- Człon "etno" odnosi się do całego pomysłu serii, żeby to były kryminały osadzone w miejscach, które są wyraziste i różnią się od tej standardowej Polski. Stąd Podhale w "Ślebodzie", Śląsk w "Piontku" i Sądecczyzna w "Kamieniu" - mówi Michał Kuźmiński, współautor etno-kryminałów.
Audio
  • Małgorzata i Michał Kuźmińscy o swoich etno-kryminałach (Moje książki/Jedynka)
grafika ilustracyjna
grafika ilustracyjnaFoto: Pixabay (domena publiczna)

Najnowsza część serii etno-kryminałów Małgorzaty i Michała Kuźmińskich nosi tytuł "Kamień". - To było dla nas najtrudniejsze jak do tej pory wyjście ze strefy komfortu i wejście w światy, które rzeczywiście nadają się do anturażu tego rodzaju literatury, jaką próbujemy uprawiać, ale też zaproszeniem do wyjścia ze strefy komfortu dla czytelnika. Pokazujemy bowiem miejsca, które są od nas rzut kamieniem, gdzie jeździmy zimą na narty albo do spa, gdzie jest tak miło i przyjemnie, a jesteśmy kompletnie ślepi na to, co mijamy po drodze. Na to, jakie rzeczywistości i jakie poziomy wykluczenia tam istnieją - tłumaczy Michał Kuźmiński.

Dlaczego akcja książki "Kamień" rozgrywa się w środowisku polskich Romów? Co wspólnego z autorami mają bohaterowie serii etno-kryminałów: Anna Serafin i Sebastian Strzygoń? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Małgorzata i Michał Kuźmińscy (autorzy etno-kryminałów)

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 21.09

Fragmenty powieści "Kamień" czyta Andrzej Mastalerz.

pg/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krakowska wieża Babel z polszczyzną w tle

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 15:07
W grodzie Kraka odbył się 3-dniowy IV Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej. Z całego świata, ze wszystkich kontynentów zjechało do Krakowa 220 osób, które zajmują się przekładaniem polskich książek, i które są zakochane w polszczyźnie.
rozwiń zwiń