Znany muzyk Pablopavo debiutuje jako pisarz

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 14:09
- Lubię obserwować i słuchać ludzi. Bardzo interesuje mnie język, szczególnie ten potoczny. Natomiast nie przenoszę jeden do jednego ich opowieśći do tekstów. Są raczej inspiracją - mówi w audycji "Moje książki" Paweł Sołtys, lepiej znany jako Pablopavo.
Audio
  • Znany muzyk Pablopavo debiutuje jako pisarz (Moje książki/Jedynka)
Pablopavo, czyli Paweł Sołtys
Pablopavo, czyli Paweł SołtysFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pablopavo mówi, że "Mikrotyki" to, co prawda, jego debiutancka książka, ale jego pierwsze opowiadania ukazały się w czasopismach już w 2000 roku.

Gość Jedynki ocenia, że pisanie opowiadań i piosenek to pokrewne działalności. - Bez wątpienia to, że napisałem paręset piosenek, nie przeszkadza w pisaniu opowiadań. Jeśli chodzi o taką umiejętność kondensacji, czyli zapisania opowieści w piosence naprawdę w paru zdaniach, czy wręcz linijkach, na pewno się przydała -  podkreśla gość Jedynki.

Dlaczego, zdaniem gościa radiowej Jedynki, czytelnicy rzadko sięgają po opowiadania? Które z opowiadań powstało najszybciej, a które powstało już 10 lat temu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Opowiadania "Mikrotyki" w radiowej Jedynce czyta Olaf Lubaszenko w wieczornych Lekturach Jedynki. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Paweł Sołtys, lepiej znany jako Pablopavo (wokalista, tekściarz, pisarz)

Data emisji: 18.10.2017

Godzina emisji: 21.11

kh/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Mikrotyki" Pablopavo czyta Olaf Lubaszenko

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 14:04
Wokalista i tekściarz Pablopavo, czyli Paweł Sołtys, debiutuje jako autor opowiadań. Kto zna jego piosenki, podobny klimat odnajdzie w zbiorze "Mikrotyki".
rozwiń zwiń