X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Herbert osobisty

- Nic nie było zwykłego w jego życiu - podkreśliła w radiowej Jedynce żona Zbigniewa Herberta, Katarzyna Herbert.
Zbigniew Herbert
Zbigniew HerbertFoto: PAP/CAF/Marek Langda
O Audycji

W audycji "Moje książki" Katarzyna Herbert zdradziła, jak poznała przyszłego męża. Jak przyznała "to było zabawne". - Pracowałam w Związku Kompozytorów Polskich. Szukaliśmy wówczas dyrektora administracyjnego. Patrzę, a pod drzwiami siedzi młody chłopak. Spytałam sekretarki: kto to taki? A ona odpowiedziała: a to nasz przyszły dyrektor. Ja mówię: co? On miał wtedy 30 lat a wyglądał szalenie chłopięco. Zaprzyjaźniliśmy się - wyjaśniła.

Jakim poeta był człowiekiem? Co mu sprawiało radość? - Lubił śpiewać żołnierskie piosenki. Bardzo lubił bęben w marszu wojskowym. Był człowiekiem o dużym poczuciu humoru (...) ale nie opowiadał dowcipów. Nie lubił głupoty, a w dowcipach jest coś głupiego strasznie. Miał przyjaciela, który rzucał tymi dowcipami, że to już naprawdę trudno było wytrzymać. On go szalenie lubił, ale to były dwie zupełnie odwrotne natury - wskazała. A czego nie lubił?

Na pytanie, czy od razu udało jej się zaprzyjaźnić z wierszami Zbigniewa Herberta, gość radiowej Jedynki odparła, że "zupełnie nie". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Katarzyna Herbert opowiedziała, jak poeta ją podrywał. Czy jest dla niej problemem to, że Herbert nie zadedykował jej wielu wierszy? Jak wyglądało ich życie codzienne?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której o twórczości Zbigniewa Herberta rozmawialiśmy także z prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta Marią Dzieduszycką. W "Moich książkach" można również posłuchać, jak poeta czyta fragmenty swoich utworów.

Rok 2018 jest Rokiem Zbigniewa Herberta. W lipcu mija 20. rocznica śmierci autora "Pana Cogito". 

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Katarzyna Herbert (żona Zbigniewa Herberta), Maria Dzieduszycka (prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 21.06

kk

Playlista
  • Sojka Stanisław, Stanisław Sojka, - Są na tym świecie rzeczy
  • Turnau Grzegorz, - Mój ojciec
  • KARIMSKI CLUB, WOJCIECH WAGLEWSKI , ADAM NOWAK - Marek Aureliusz