X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Steve Sem-Sandberg: zawsze istnieją dobre powody, by czynić zło

Szwedzki pisarz Steve Sem-Sandberg w swoich książkach poruszaja temat moralnych wyborów w sytuacjach ekstremalnych. Ostatnio napisał powieść pt. "Burza", której polska premiera będzie miała miejsce 31 stycznia.
Okładka książki Burza
Okładka książki "Burza"Foto: Mat. pras./Wydawnictwo Literackie
O Audycji

Akcja powieści toczy się na małej norweskiej wyspie, gdzie na jaw zaczynają wychodzić rodzinne tajemnice sięgające czasów nazizmu.

- Zawsze najbardziej ciekawi mnie sprawa przekraczania cienkiej granicy między dobrymi intencjami a ich złymi rezultatami. Kaufman, były nazista, jest idealistą, utopistą, ma wizję lepszego przyszłego społeczeństwa. Podobnie myśli wielu polityków, zaczynają od pięknej wizji, a kończą na zabijaniu swoich rodaków. Zawsze istnieją dobre powody do tego, aby czynić zło. Ono nie bierze się znikąd, tylko ze 100-procentowego przekonania, że rezultaty działania będą dobre - przekonuje pisarz w rozmowie z Magdą Mikołajczuk.

Czy Steve Sem-Sandberg, dotąd dotykający w swych książkach tematu nazizmu, planuje stworzyć historię osadzoną w rzeczywistości komunizmu? Akcja której z jego powieści toczy się w jednym z polskich miast? O tym w audycji.

W drugiej części programu wyemitowaliśmy natomiast pochodzące z archiwum Polskiego Radia fragmenty książek i wypowiedzi Stanisława Grzesiuka, pisarza, pieśniarza, popularyzatora folkloru warszawskiego. 21 stycznia 2018 roku minęła 55 rocznica jego śmierci.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Steve Sem-Sandberg (pisarz, dziennikarz)

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 21.06

mg/ag

Playlista
  • ASAF AVIDAN - Over My Head
  • LEONARD COHEN - In My Secret Life
  • KORTEZ - Od dawna już wiem
  • Stanisław Grzesiuk - Nie masz cwaniaka nad warszawiaka