X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

B. A. Paris i jej książki o domowym koszmarze

Wychowała pięć córek, a po skończeniu 50 lat odkryła swoje nowe powołanie i zaczęła pisać książki. Brytyjska autorka thrillerów psychologicznych B. A. Paris niedawno odwiedziła Polskę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Plantic
O Audycji

Pisarka ma na swoim koncie dwie powieści: debiutancką "Za zamkniętymi drzwiami" i kolejną - "Na skraju zamałania". Obie dotykają problemu przemocy domowej.

- Kiedy pisałam "Za zamkniętymi drzwiami", to miałam przyjaciółkę, której mąż był bardzo kontrolujący. Ale postać Jacka wyszła poza ramy tamtego mężczyzny, stał się czymś więcej, ucieleśnieniem zła. Kiedy zabrałam się do książki "Na skraju zamałania", to chciałam kontynuować w tej samej atmosferze, pozostać w motywie manipulacji psychologicznej, ponieważ reakcja na pierwszą książkę była taka dobra - mówiła B. A. Paris w rozmowie z Magdą Mikołajczuk.

Dlaczego autorka wydaje książki pod pseudonimem i skąd go zaczerpnęła? W jaki sposób jej powieści wpływają na kobiety tkwiące w przemocowych związkach? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: B. A. Paris (autorka)

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 21.07

mg/abi


Playlista
  • NICK CAVE AND THE BAD SEEDS AND KYLIE MINOGUE - Where The Wild Roses Grow
  • Anita Lipnicka, - Piękna i rycerz
  • Podsiadło Dawid - Nieznajomy
  • Duffy, - Warwick Avenue