X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Varga: wiedziałem, że nie mogę galopować na pegazie erotyki

- To było wyzwanie. Nie bałem się tej warstwy opisowej Budapesztu. Znam to miasto, umiem je opisać. Nie bałem się opisywania relacji koleżeńskich. Te sceny erotyczne to był mój niepokój - powiedział w radiowej Jedynce pisarz o swojej nowej powieści "Sonnenberg".
Krzysztof Varga
Krzysztof VargaFoto: PAP/Artur Reszko
O Audycji

András żyje siłą bezwładu. Od lat trwa w skomplikowanym związku z Ágnes, praca naukowa nad historią literatury austriackiej już dawno przestała go interesować, próbuje napisać wiekopomną powieść, ale nie potrafi wymyślić nawet pierwszego zdania. Z kumplami nad szprycerem toczy więc niekończące się dyskusje o życiu i sporcie, chadza do teatru albo na demonstracje, choć robi to wyłącznie dla Ágnes, i zapamiętale kataloguje przykłady dawnej wielkości Węgier i dawnych ich klęsk. I tylko od czasu do czasu coś tę rutynę przerwie.

W audycji "Moje książki" Krzysztof Varga wskazał, że Andrása charakteryzuje pewien opór przeciwko terrorowi dobrego samopoczucia, epatowania swoim sukcesem, opór wobec nawału kultury masowej, tępej rozrywki. Pisarz przyznał, że pod tym względem postać ta jest podobna do bohaterów innych jego książek. - Różnica, według mnie jest taka, że András ma bardzo konkretne życie uczuciowe, romansowe, a nawet erotyczne - stwierdził. - To bardzo głębokie uczucie i bardzo skomplikowane - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Fragmentów książki "Sonnenberg" Krzysztofa Vargi można słuchać w radiowej Jedynce od poniedziałku do czwartku ok. godz. 21.45, a w soboty i niedziele o godz. 20.45.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Krzysztof Varga (pisarz, krytyk literacki, dziennikarz)

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 21.08

kk/abi

Playlista
  • PLATEAU - Niebezpiecznie piekny świt
  • Kiwanuka Michael - Home Again
  • BYEALEX, - Kedvesem
  • Varadi Roma Cafe , - Szaretni Csak Egyet