X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Booker International Prize to dla twórcy wielka szansa

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 11:35
Olga Tokarczuk została ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych za najlepszą książkę przełożoną w minionym roku na język angielski.
Audio
  • Nagroda Bookera dla Olgi Tokarczuk (Moje książki/Jedynka)
Booker to jedna z trzech głównych nagród literackich
Booker to jedna z trzech głównych nagród literackichFoto: PAP/Justin Ng

To historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy Nagrodę The Man Booker International Book Prize otrzymał polski autor.

Olga Tokarczuk bardzo podkreślała rolę swojej tłumaczki. Uważa, że bez niej nic by się nie udało. Właśnie dzięki tłumaczeniu Olga Tokarczuk została zauważona w świecie literatury anglojęzycznej. – Olga Tokarczuk ma teraz szansę dotrzeć do miliarda siedmiuset tysięcy ludzi, którzy mówią w języku angielskim. Każdy Booker International Prize to dla twórcy wielka szansa, bo wiąże się ze skokowym wzrostem nakładów – powiedział w audycji Tadeusz Lewandowski.

Książka "Bieguni" to zbiór impresji na temat przemieszczania się, ucieczki i istoty podróżowania w ogóle. - Ucieczka jest podróżą od lęków, od niepokojów. Przez płynność uzyskuje się ciągłość i stałość. Tego szuka Ogla Tokarczuk – zauważył gość Magdy Mikołajczuk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy też o twórczości zmarłego niedawno amerykańskiego pisarza Philipa Rotha.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Tadeusz Lewandowski

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 21.08

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Varga: wiedziałem, że nie mogę galopować na pegazie erotyki

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 21:08
- To było wyzwanie. Nie bałem się tej warstwy opisowej Budapesztu. Znam to miasto, umiem je opisać. Nie bałem się opisywania relacji koleżeńskich. Te sceny erotyczne to był mój niepokój - powiedział w radiowej Jedynce pisarz o swojej nowej powieści "Sonnenberg".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orhan Pamuk: mówią mi, bym pisał etyczne powieści

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 19:00
- W Ameryce i w krajach nordyckich moi czytelnicy nie lubią Kemala z "Muzeum Niewinności", bo jest zepsuty, nieodpowiedzialny, bo niszczy życie dwóch kobiet - mówił Orhan Pamuk w rozmowie z Magdą Mikołajczuk. Turecki pisarz, laureat Nagrody Nobla, gościł na Warszawskich Targach Książki, a jutro będzie w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk nagrodzona. "Bieguni" przebili się na trudnym rynku anglojęzycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 11:00
Olga Tokarczuk otrzymała prestiżową nagrodę literacką Booker International za powieść "Bieguni". W Polsce ukazała się ona w 2007 roku, natomiast po angielsku została wydana rok temu pod tytułem "Flights". Książkę przetłumaczyła Jennifer Croft.
rozwiń zwiń