X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto języka polskiego na Roztoczu

Trwa IV festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, podczas którego uczestnicy mają okazję spotkać się z wieloma cenionymi artystami.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pasja1000/Pixabay
O Audycji

Wśród nich są między innymi: Anna Seniuk, Anna Nehrebecka, Wiesław Myśliwski, Andrzej Stasiuk, Adam Ferency, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk. Do Szczebrzeszyna przyjechali popularni artyści, ale dyrektor przedsięwzięcia podkreśla, że festiwal nie jest wydarzeniem gwiazdorskim. - Te nazwiska mówią, że jest to festiwal znanych twarzy, ale bardzo bym chciał, by rozbudowywać także blok spotkań z językoznawcami – powiedział Piotr Duda.

Sami artyści zaznaczają, że na festiwalu panuje bardzo przyjemna atmosfera. – Formuła wydarzenia jest dosyć luźna. Ludzie, którzy tu są, przyszli z ciekawości. To zupełnie inna forma spotkań niż na spotkaniach autorskich, na które przychodzą ludzie, którzy chcą zobaczyć pisarza – przyznał Krzysztof Warga.

Patronami IV edycji festiwalu są Skamandryci. – Jest to związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, ale nie tylko. Skamandryci to fascynująca grupa poetycka – stwierdziła Justyna Sobolewska, kuratorka festiwalu.

Organizatorzy festiwalu przewidzieli atrakcje również dla najmłodszych czytelników. Program dla dzieci poprowadzi znana doskonale słuchaczom Jedynki i Radia Dzieciom Agnieszka Kunikowska. Festiwal ma także na celu promocję Roztocza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, podczas której goście czytali "Lokomotywę" Juliana Tuwima w języku węgierskim i szwedzkim.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk, Anna Stempniak

Gość: Justyna Sobolewska (kuratorka programu głównego festiwalu), Piotr Duda (dyrektor festiwalu), Krzysztof Warga (pisarz), Agnieszka Kunikowska (dziennikarka PR)

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 21.19

abi

Playlista