X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Kowalski: każda z moich postaci zawiera jakąś cząstkę mnie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 12:15
"Czterej mężczyźni tuż przed pięćdziesiątką, zamiast grać w squasha czy jeździć łowić halibuty w Norwegii, upodobali sobie cotygodniowe spotkania przy piwie, kawie i papierosach. Dlaczego zawsze we wtorki? Chyba tylko dlatego, że wtorek jest najbardziej nijakim dniem tygodnia" - tak zaczyna się najnowsza książka Tomasza Kowalskiego pod tytułem "Przysionek - dom dla pozornie umarłych".
Audio
  • Tomasz Kowalski: każda z moich postaci zawiera jakąś cząstkę mnie (Czytam książki/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nicemyphoto

- Ci mężczyźni, cała czwórka z mojej najnowszej książki, jak i moi grabarze (z książki "Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć" - przyp. red.) to zawsze jest jakiś element mnie - mówi w audycji "Moje książki" Tomasz Kowalski. - Każda z tych postaci musi być odbiciem moich spostrzeżeń, mojej wrażliwości, mojego spojrzenia na świat i na życie mężczyzny, który jest już w wieku dochodzącym lat pięćdziesięciu - dodaje rozmówca Magdy Mikołajczuk.

Każdy z czterech bohaterów książki "Przysionek - dom dla pozornie umarłych" snuje historie o przemijaniu, miłości, buncie i wspomnieniach. - Postrzegamy mężczyzn dość powierzchownie. Traktujemy mężczyznę jako dość prostą istotę, która poza meczem, piwem i kanapą nie widzi niczego ważnego, a tak nie jest. W każdym z nas siedzi romantyk, mamy wspomnienia, jesteśmy troszeczkę wypaleni, marzymy o rzeczach, których nie zrobiliśmy. Takich mężczyzn jest bardzo dużo a mnie się chyba udało to opisać - mówi gość Jedynki.

Skąd pomysł na tytuł książki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Tomaszem Kowalskim.

***

W drugiej części audycji rozmawialiśmy o "Dziennikach" Stefana Żeromskiego. Przypomnieliśmy m.in. archiwalną rozmowę Andrzeja Wiktora Piotrowskiego i prof. Stefana Traugutta. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Tomasz Kowalski (pisarz)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 21.08

kh

Czytaj także

B. A. Paris i jej książki o domowym koszmarze

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 11:00
Wychowała pięć córek, a po skończeniu 50 lat odkryła swoje nowe powołanie i zaczęła pisać książki. Brytyjska autorka thrillerów psychologicznych B. A. Paris niedawno odwiedziła Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk nagrodzona. "Bieguni" przebili się na trudnym rynku anglojęzycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 11:00
Olga Tokarczuk otrzymała prestiżową nagrodę literacką Booker International za powieść "Bieguni". W Polsce ukazała się ona w 2007 roku, natomiast po angielsku została wydana rok temu pod tytułem "Flights". Książkę przetłumaczyła Jennifer Croft.
rozwiń zwiń